SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünya rekortmeni Jamaikalı sprinter Usain Bolt ile İtalya Serie A takımlarından Milan’ın forvet oyuncusu Mario Balotelli arasında “söz düellosu” yaşandı.

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği’nin (IAAF) Elmas Lig kapsamında düzenlediği Golden Gala 100 metre yarışına katılmak için İtalya’nın başkenti Roma’da bulunan olimpiyat şampiyonu Bolt, haber kanalı TG1’de, organizasyonun yanı sıra Gana asıllı İtalyan futbolcu Mario Balotelli’yle ilgili de görüşlerini aktardı.

Şampiyon atlet, Roma’da her yıl düzenlenen organizasyonun “harika geçtiğini” ve burada gördüğü desteğin başka yerlerde olmadığını belirterek, “Her yıl seyirci sayısı daha da artıyor ve bu da beni fazladan motive ediyor. Sezonun benim için kötü geçmesine neden olabilecek bazı ufak sakatlıklar yaşamama rağmen şu anda kendimi tamamen iyi hissediyorum ve seyircileri hayal kırıklığına uğratmamak için elimden gelenin en iyisini yapacağım” şeklinde konuştu.

Saha içinde ve dışında yaptığı hareketlerle futbol dünyasında “çılgın” olarak nitelenen Mario Balotelli’ye ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Bolt, İtalyan oyuncunun harika bir futbolcu olduğunu ve asla penaltı kaçırmadığını vurgulayarak, “Mario, yine de sahaya çıktığında biraz sinirli olabiliyor. Onunla birkaç kez karşılaşma fırsatı buldum ve ondan çok hoşlandığımı söyleyemem ama futboluna diyeceğim yok” değerlendirmesinde bulundu.

Açıklamaların ardından sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabından Bolt’a cevap veren Balotelli ise “İnsanları yargılamadan önce tanıman gerek. Benim hakkımda söylediklerin çok hoş değil” ifadelerini kullandı.