SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alves tamam da partneri kim olacak?

6 Haziran 2013

Bruno Alves'i yıllar önce Porto forması altında üç kez çıplak gözle seyretme fırsatı bulmuştum. Brezilya asıllı futbolcu, şu an F.Bahçe'de top koşturan Raul Meireles ile bir çırpıda sahada en çok dikkat çeken oyunculardandı. Porto altyapı fabrikasının ürünü olan 32 yaşındaki savunmacı, mavi-beyazlılar Mourinho yönetiminde Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırırken, kiralık olarak gönderildiği için kadroda yoktu.

Ancak Mourinho'nun yerine gelen Jesualdo Ferreira ile adeta yeniden doğdu. Pepe ile birlikte savunmanın değişmez ismi oldu. Pepe, R.Madrid'in yolunu tutarken o kariyer planlamasında önemli bir hata yaparak Rusya'ya gitti. Zenit Petersburg'daki hali ise eski Alves'i aratır şekildeydi. Bir türlü eski günlerini yakalayamadı. Hava toplarında çok etkili ancak fiziği itibarıyla biraz ağır.

YOBO’YLE ASLA OLMAZ

Öfke kontrolünü tam anlamıyla sağlayamıyor. Bu nedenle gereksiz kart görerek takımına zarar verebiliyor. Kötü geçen Rusya macerasından sonra F.Bahçe, onu kariyerinde 2. kez ayağa kaldırabilir. Ayaklarına hakim bir futbolcu ama sarı-lacivertlilerin oyunu rakip sahaya yığan anlayışında rakip forvetlerle birebirde zor duruma düşebilir.

Tecrübesi, kalitesi ve ikili mücadelerde ayakta kalmasıyla ofansif katkısı artıları. Eğer bir dönem Avrupa'nın en gözde futbolcuları arasında yer alan Alves eski formunu yeniden yakalarsa F.Bahçe savunmasına büyük katkı sağlayacaktır. Süper Lig standartlarının üzerinde bir futbolcu olduğu ise kesin. Pepe ile harika işlere imza atmışlardı. Bu nedenle F.Bahçe'de partnerinin kim olacağı çok önemli. Yanına Egemen, Bekir ya da Yobo'dan daha kaliteli bir isim lazım.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek