SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Şampiyonlar Ligi ve Almanya Kupası ile Bundesliga şampiyonluğunu kazanan Bayern Münih'in Fransız oyuncusu Franck Ribery, Şampiyonlar Ligi’nde elde ettikleri başarının, kendisinin büyük bir oyuncu olduğunun bir göstergesi olduğunu öne sürdü.

Ribery, Bild gazetesine verdiği röportajda, Şampiyonlar Ligi kupasını almanın farklı bir duygu olduğunu belirterek, “Bu kupa, benim büyük bir oyuncu olduğumun ispatıdır. Tarih yazan bir takımda oynuyorum'' ifadesini kullandı.

Oynadığı 3 maçta kaptanlık yaptığı için de büyük gurur duyduğunu ve bunun kendisini motive ettiğini ifade eden Ribery, Barcelona maçında Lahm'ın oyundan çıkarıldıktan sonra kaptanlık pazubandını kendisine verdiğini, bunun kendisi için büyük bir anlam taşıdığını kaydetti.

Fransız oyuncu, takımdaki birlik ruhunun, bu sezon kendilerini güçlü kıldığını ifade etti.

Bayern Münih ile sözleşmesini ne zaman uzatacağı yönündeki soruya karşılık da Ribery, “Biz her şeyi konuştuk. Benim için ‘Evet’ evettir. Aslında bir kağıda da gerek yok. Ancak tabii ki imzalamak gerek. Bu da fırsat olduğunda yapılacak, acelemiz yok'' yanıtını verdi.

“Hayatımda hiç olmadığım kadar mutluyum” diyen Ribery, futbolu zirvede, Bayern Münih’te bırakmak istediğini belirtti ve kendisine Mehmet Scholl'u örnek aldığını söyledi.

Şampiyonlar Ligi'ni kazandıktan sonra vatandaşı olan Zinedine Zidane'nın kendisini aradığını ve kutladığını ifade eden Ribery, kupayı almanın kıyaslanamaz bir duygu olduğunu belirtti.

Kupayı aldığında hayatının ve kariyerinin bir film şeridi gibi gözlerinin önünden geçtiğini anlatan Fransız oyuncu, babasıyla yol inşaatında birlikte çalıştığını, Fransa 3. Lig'de oynadığını ve az gelirli bir aile olarak küçük bir apartmanda kaldıklarını hatırladığını vurguladı.

Yıldız futbolcu, babasına Londra'da kupayı verdiğinde birlikte ağladıklarını sözlerine ekledi.