SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yabancı kontenjanı nedeniyle kadroyu rahatlatmak isteyen Cimbom'un Gökhan planı tutmadı. Melo ile anlaşmaya yakın olan Aslan, Kuzmanovic'i de listeye aldı.

G.Saray’da Türk futbolunun önünü tıkayan yabancı yasağı nedeniyle transfer politikaları da her an değişiyor. İki sezondur kiraladığı Melo ile yola devam etmeyip bu bölgeyi Türk pasaportu bulunan Gökhan İnler'e teslim etmek isteyen G.Saray, Napoli'ye 11 milyon euro önermesine rağmen bu transferde bir arpa boyu yol alamadı. Vakit kaybetmek istemeyen Aslan bu bölge için adaylarını belirledi: Felipe Melo ve Zdravko Kuzmanovic… Cimbom önce art arda gelen iki şampiyonlukta başrolü oynayan Felipe Melo ile masaya oturdu. Oyuncudan yıllık aldığı 2.9 milyon euro garanti para ile maç başı 25 bin euroda indirim yapılması istendi. Melo'nun menajeri bu teklife sıcak yaklaştı. Aslan, Juventus ile de 5 milyon euro civarından pazarlığa girişecek.

RİSKLİ AMA GENÇ

Cimbom’da Melo pazarlığı sürerken aynı bölge için Zdravko Kuzmanovic'in de ismi gündeme geldi. 30 yaşındaki Melo yerine 25'lik Sırp futbolcu da gayet cazip bir alternatif olarak masaya yatırıldı. Geçen sezonun ikinci yarısında Inter forması giyen Kuzmanovic için yoklamalar başladı. Kuzmanovic oyun görüşü yüksek bir futbolcu olarak göze çarpıyor.

Egehan ŞENGÜL/AMK