SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea’nin yeni teknik direktörü Jose Mourinho, eski takımı Real Madrid’in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo için “Her şeyi bildiğini sanıyor” dedi.

İspanya’da bir televizyon programına katılan Mourinho, “Los Galacticos”a 2009’da 90 milyon avroya Manchester United’tan transfer edilen Ronaldo ile sadece bir kez, geçen sezon sonuna doğru problem yaşadığını söyledi.

Portekizli teknik adam, Madridli yıldız oyuncunun kendisine yönelik eleştiriye açık olmadığını vurgulayarak, “Ronaldo ile her teknik adam ile oyuncusu arasında geçebilecek, futbolcunun teknik açıdan gelişimini amaçlayan, çok basit ve temel bir konuda sadece bir kez konuştum. Ronaldo ise bunu iyi karşılamadı. Belki de her şeyi en iyi kendisinin bildiğini zannediyor ve teknik direktörün onun gelişimine yardımcı olamayacağını düşünüyor” değerlendirmesinde bulundu.

Real Madrid’den ayrılarak Chelsea’ye hafta başında geçen Mourinho’nun, İspanyol ekibinde yaşadığı en büyük sorunlardan birinin de Ronaldo ile arasındaki ilişkide yaşanan tartışmalar olduğu öne sürülüyordu.

Portekizli futbolcunun bu iddialara yanıt verip vermeyeceği ise ayrı bir merak konusu.