SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Florya’nın kapısından dönmüş

Sarı-kırmızılıların bugün 11 milyon euro önerip transferedemediği Gökhan İnler’in 2005 yılında ilgisizlikten dolayı Florya’daki tesislerden kaçtığı ortaya çıktı...

Güncellenme: 08:48, 05/06/2013
Florya’nın kapısından dönmüş

Alper Potuk'u ezeli rakibi F.Bahçe'ye kaptıran G.Saray çıtayı bir basamak daha yükselterek radarına Napoli'nin Türk asıllı İsviçreli yıldızı Gökhan İnler'i aldı ama pahalı geldi… 29 yaşındaki oyuncuyu transfer edebilmek için 11 milyon euro öneren G.Saray, Napoli'den olumsuz yanıt alınca frene bastı.

Bugün Gökhan için bu kadar yüksek bir rakamı gözden çıkartan G.Saray'ın 8 yıl önce yıldız oyuncuyu ‘3 kuruşa' elinden kaçırdığı ortaya çıktı. Basel altyapısından yetişen ve 2004 yılında soluğu Aarau'da alan Gökhan İnler burada gösterdiği başarılı performansın ardından G.Saray'ın dikkatini çekti. 2005 yazında o dönemde takımın başına Eric Gerets'i getiren ve şampiyonluğa uzanan G.Saray, Gökhan'ı denemek amacıyla Florya'ya getirdi. Henüz 21 yaşında genç bir yıldız adayıyken kapısından girdiği Florya'dan adeta büyülenen Gökhan, bu formayı giymek için sabırla bekledi.

BAVULUNU TOPLAYIP GİTTİ

Burada bir hafta boyunca hiçbir yetkili kendisiyle ilgilenmeyince sinirlenen ve habersiz bir şekilde bavullarını toplayıp Florya'dan ayrılan yıldız oyuncu daha sonra Zürih, Udinese ve Napoli ile bildiğimiz başarı öykülerine imza attı. G.Saray'dan önce Daum'lu F.Bahçe'nin de beğenmediği Gökhan'ı zamanında bedelsiz olarak renklerine katmayan G.Saray, bugün ise 11 milyon euroya alamıyor!

AMK ÖZEL/BAHADIR ÇOKİŞLER