SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kulübün efsane ismi çeşitli nedenlerden dolayı sahaya inmese de, F.Bahçe için en büyük karar merkezi. Hatta Dilmen, Ersun Yanal'la anlaşan Yıldırım'a, “Biraz daha bekleyelim” diyerek diğer alternatifleri de masaya yatırdı.

Gönlü sarı-lacivert atan herkesin derdi yeni hoca. Teknik direktör Aykut Kocaman'ın istifasının ardından boşalan koltuğa kim oturacak bilinmiyor. Hatta başkan Aziz Yıldırım bile, şimdiden çok kritik bir sezon haline gelen gelecek yıl mutlak zafere ulaştıracak hoca konusunda kararsız.

Ve bu kararsızlık sonrası başkanın en güvendiği isim de kulübün evladı ve efsanesi Rıdvan Dilmen. Şu an yorumculuk yapan Dilmen, daha önce yaşadığı kalp sorunu ve televizyonuyla yaptığı anlaşma gereği sahaya inemiyor. Fakat resmi olarak görev alamamasa da şu an Aziz Yıldırım'ın en büyük danışmanı durumunda.

24 SAAT İRTİBATTALAR

Hatta şöyle anlatalım. Aziz Yıldırım, uzun süredir kafasında takımı emanet etmek istediği kişi olarak yer eden Eskişehirspor Teknik Direktörü Ersun Yanal'a, Kocaman'ın görevi bırakmasının ardından hemen direksiyonu verecekti. Yanal'la oturup anlaştı fakat daha sonra Rıdvan Dilmen'e fikrini sordu ve “Bence biraz daha bekleyelim başkan. Alternatiflere bakalım” cevabını alınca Ersun Hoca'yı bekletmeye başladı.

Dilmen de bu kritik sezonda en iyi isimle çalışılması için bunu yapıyor. Başkanla neredeyse 24 saat irtibatta olan Rıdvan Dilmen, hoca konusunda epey etkili olarak gözüktüğü için, yeni teknik direktörün de onun ağzından çıkacak ‘Okey'e ihtiyacı var gibi.

DENİZLİ’YLE DE KENDİ GÖRÜŞME YAPTI

Rıdvan Dilmen, resmi bir görev almamasına rağmen hoca konusunda ön saflarda yer alıyor. Başkan Aziz Yıldırım'ın Ersun Yanal'la anlaşması üzerine beklenmesi gerektiğinin altını çizen Dilmen, ardından kafasındaki ilk isimlerden biri olan Mustafa Denizli'yle birkaç defa buluşarak, gelecek sezonla ilgili neler yapabileceğini konuştu. Hatta kendisine bu konunun sorulması üzerine, Denizli'yle buluştuğunu da açıklamıştı Dilmen.

BAŞKAN ‘ERSUN YANAL’ DİYOR

Rıdvan Dilmen, başkana fikrini söylüyor ama Aziz Yıldırım'ı tanıyanlar durumu daha iyi anlayacaktır. En baştan, hatta Aykut Kocaman henüz görevinin başındayken bile sıradaki teknik direktör, başkanın kafasında Yanal vardı. Şimdi Rıdvan Dilmen ve yöneticiler, başka isimler üzerinde ısrar ediyor. Fakat Aziz Yıldırım da Yanal konusundaki direncini gösteriyor. Bakalım bu fikir savaşını kim kazanacak..

İrfan YİRMİBEŞ/AMK