SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cimbom istedi, Barça kapıyor

Barcelona'ya yakınlığıyla bilinen El Mundo Deportivo gazetesi, bordo-mavililerin Galatasaray'ın transfer gündeminde bulunan Jeremy Mathieu'yla anlaşmaya yakın olduğunu yazdı.

Güncellenme: 21:05, 05/06/2013
Cimbom istedi, Barça kapıyor

Galatasaray’ın transfer gündeminde yer alan Jeremy Mathieu’ya dev talip… El Mundo Deportivo gazetesi, Valencia’nın Fransız yıldızının Barcelona’nın listesinde olduğunu öne sürdü. 1.92’lik boyuna rağmen hem solbek hem de stoper olarak görev alabilen tecrübeli futbolcunun savunmaya çok yönlü bir futbolcu arayan bordo-mavililer için iyi bir alternatif olduğu belirtildi.

Neymar için kasasından 57 milyon euro çıkan Barça yönetiminin, artık böyle yüksek bir miktarda harcama yapamayacağı ve bu yüzden maliyeti daha düşük isimlere yöneldiği bildirildi. 2009 yılında Shaktar Donetsk’ten 25 milyon euroya transfer edilen Chygrynskiy örneği hatırlatırken, Mathieu’nun takım arkadaşı Ramy ile birlikte istendiği kaydedildi.

Valencia’nın son anda Şampiyonlar Ligi’nin dışında kalması üzerine takımdaki yıldız futbolcuların ayrılmak istediği iddia edilirken, sözleşmesi 2014 yılında sona erecek olan Mathieu’nun kontratını yenilemediği ve 8 milyon euroya serbest kalacağı vurgulandı.

EMRE AKDENİZ/AMKSPOR

Yayınlanma Tarihi:20:42,