SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu. Karaman, seçimlerin önemli olduğunu belirterek “Birinci derecede mevcut yönetimimiz var. Birbirimize ısındık. Seçimlerin ne olacağını ben bilmiyorum. Biz taraf değiliz. Biz kulübün teknik adamıyız. Bizim görevimiz takımı şehre yakışır hazırlamak. Yöneticilerimizin görevi belirsizlik döneminde takımın kamp yapma durumu, bonservisi elinde bulunan futbolcuların takıma kazandırılması. Param var diyorsanız transferi her zaman yaparsınız. Bu güçte misiniz? Yönetim hedef ne koyacak. Asıl mesele başkan ve yönetimdir. Yönetim kurulumuz ekonomiye bakar. Vizyonu biz yukarılara mı çekeceğiz yoksa bayrak olda kalsın mı. Başkanımızın vefatından sonra herkese büyük görev düşüyor” diye konuştu.

“RAYINA GİRMESİ GEREKİYOR”

Lüzumsuz para harcama lükslerinin olmadığını ifade eden Hikmet Karaman, “Hedef olarak Türkiye Ligi’nde sürekli olarak ilk dörde oynayacaksın. Bunu yaparken de Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor ve diğer takımların güçlerine, yaptıkları transferlere bakacaksın. Onlara karşı mücadele etmek, karşı mücadele ile olur. Onların ekonomisi ile hareket edemezsin ama taraftarın, gücün ve ruhun ile mücadele edebilirsin. Onlar transferlerde yanlış yapacak, bizim yanlış yapma lüksümüz yok. Şehir, yönetim, başkan olarak, teknik adam olarak asla lüzumsuz para harcama lüksümüz yok. Bütün bunların önümüzdeki günlerde rayına girmesi gerekiyor. Yönetim kurulumuza da teşekür ediyorum. Ama oturup net ortaya koyabildiğimiz bir profil de yok” dedi.

“COŞKUYU GÖRÜNCE OYNAYASIM GELİYOR”

Yeşil beyazlı taraftarlardan övgü dolu sözlerle bahseden Karaman, “Coşkulu bir taraftarımız var. Maç esnasında öyle bir ruh oluyor ki, benim de çıkıp oynayasım geliyor. Taraftar ile takımı bir yapmak önemli. Zaman zaman vasat oynayacağımız maçlar olacak. Ben Borussia Dortmund taraftarı ile bizim taraftarımızı çok benzetiyorum. Tribünü yöneten insanları da Şampiyonlar Ligi maçlarına götürüp oradaki atmosferi göstermek gerekir. Bizim taraftarımız kendi kendilerini burada geliştiriyorlar. Bursa’nın taraftarı Anadolu’nun önünde olan bir profil” şeklinde konuştu.

“FENERBAHÇE MAÇINI TEKRAR OYNAMAK İSTERİM”

Ligde kırılma noktalarından bahseden Hikmet Karaman, “Teknik ekibimle ben, yöneticilerimiz, futbolun içinde olan arkadaşlarımız istişaremizi yapacağız. Benden önceki dönem bu sezonun ilk başı. Tüm bunları birleştirip doğru işler yapmak zorundayız. Bana bir daha oyna deseler Fenerbahçe maçını tekrar oynamak isterim. 4 tane banko oynayan oyuncularımız eksikti. Kaybettiğimiz Gaziantepspor maçımız var. Oyuncular kaybetmemek için oynadı. Biz de vasattık. Ama Cüneyt Çakır da çok vasattı. Nihayetinde kaybettik. Futbolun içinde çok önemli bazı nüanslar var bunları da konuşmak zorundayız. Bunlar kırılma anlarıydı. Kasımpaşa maçının ilk 30 dakikasına bakıyorsunuz son pasta hata yaptığımız bir maç. Yediğimiz ikinci gol bize yakışmadı. Bunların 2’sini mağlup olmayabilirdik” diye konuştu.

“KABUL EDİNCE BIRAKMIYORLAR”

Başkan İbrahim Yazıcı’nın vefatının kendisini çok üzdüğünü ifade eden Karaman, “Gece 03.00’e kadar birlikte olduğunuz bir kişinin ölüm haberini almak beklenmedik bir olay. Başkanın vefatı hepimizi etkiledi. Bursa taraftarı, Bursa şehri, yaşayan insanlar gerçekten vefakar. Kolay kolay kabul etmiyorlar ama kabul ettikleri zaman bırakmıyorlar. Eleştiriyorlar ama sevince sonuna kadar sahip çıkıyorlar. Bunu cenazede fazlasıyla gördük. Son derece sert eleştirmelerine rağmen kendilerine düşen görevi onurlu bir şekilde yaptılar” dedi.

“BATALLA’YI AYRI BİR YERE KOYMAK LAZIM”

Takımdaki Kare As’ını açıklayan tecrübeli teknik adam, “Kare ası demek çok zor. Ama Batalla’yı ayrı bir yere koymak lazım. Futbolun takım oyunu olduğunu ve takımın starının önce takımı star yapması önemlidir. Büyük oyuncuları takımı hep sırtlamışlardır. Biz kültürel olarak oyuncuları son derece seviyoruz, sıygı duyuyoruz ve inanılmaz bir yere çıkarıyoruz. Ama yeri gelince de indiriyoruz. Esas mesela bu tür oyuncuların takımı oraya çıkarmalarıdır. Birinci derecede star takımdır. Ama o takım içinde starlaşan oyuncular vardır. Batalla da bunlardan biri. Bunların çoğalması gerekiyor. Onunda vasat oynadığı maçlar olmuştur ve olacaktır. Diğer oyuncuların bu zamanlarda bu görevi yerine getirmesi gerekir. Kare ası saydığınız zaman başkan var, yönetim var, medya var, taraftar var. Hepsi ayrı bir kare as. Futbol takımı kare as. Batalla kare as. Böyle bir kare as daha şık” şeklinde konuştu.

“BİZ TARİH YAZMAK İÇİN GELDİK”

Bursaspor’daki hayalinin Şampiyonlar Ligi müziği dinletmek olduğunun altını çizen tecrübeli teknik adam, “Biraz buruk ve tartışmalı geldim. Beni sevmediler. Biz Bursaspor’a geldik diye gelmedik, tarih yazmak için geldik. Burası dünyayı yöneten hükümdarların çıktığı bir şehir. Bizlerde Avrupa futbolunu yönetecek cesaret ve ruh var. Neden olmasın? Bilgiye açız ve yapacak çok şeyimiz var. Ben değil, biz varız. Benim hayalim Şampiyonlar Ligi müziğini dinletmek. Sen böyle düşünürsen bu müziği dinletebilirsin” dedi.