SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Dergisi’nin haziran ayı sayısında Volkan Demirel, Gökhan Gönül ve Emre Belözoğlu’nun görüşlerine yer verildi.

Volkan Demirel, geçen sezon 64 resmi maç oynadıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Futbolcular olarak 64 maç oynadığımız için birbirimizle gurur duyuyoruz. Bu çok önemli bir sayı ve rekor olarak da gözüküyor. İlerleyen dönemlerde kupaların geleceğine inanıyoruz. Fenerbahçeliliğin getirdiği duruşu en iyi şekilde sahaya yansıttığımıza inanıyorum. Her zaman dile getirdiğim bir şey var; önemli olan kupalar, şampiyonluklar değildir, önemli olan Fenerbahçeliliktir.”

Volkan, sözleşmesinin 4 yıl uzatılmasıyla ilgili olarak, “Ben gönülden Fenerbahçeliyim. 4 sene daha bu kulübe hizmet etmek, bu camianın altında buradaki arkadaşlarımla iş birliği yapmak ve bu forma için mücadele etmek benim için büyük bir gurur kaynağı. Bana verilen bu şansı, bu 4 seneyi Fenerbahçe formasına layık bir şekilde geride kalan hayatım gibi en iyi şekilde değerlendireceğime ve Fenerbahçe için elimden geleni yapacağıma söz veriyorum” ifadelerini kullandı.

GÖKHAN GÖNÜL: “3 KULVARI DA SONUNA KADAR ZORLADIK”

Fenerbahçe’nin milli futbolcusu Gökhan Gönül, normal şartlarda oynayabilecekleri 65 resmi maç olduğunu ve bunların 64’üne çıktıklarını hatırlatarak, “Gönlümüz 65. maça da çıkabilmeyi arzuluyordu ama Avrupa Ligi'nde yarı final oyandık. Finale kalabilseydik bunu başaracaktık. Bizim adımıza yine de onur ve gurur verici bir durum. Finalin ilk ayağını da geçmiştik ama ikinci ayağında elendik” şeklinde görüşlerini aktardı.

Gökhan, Süper Lig’de geride kalan sezona da değinerek, şunları kaydetti:

“Biz ligi ilk yarıda kaybettik, ikinci yarıda elimizden gelen yaptık ve sonuna kadar zorladık. Hepimiz elimizden geleni yaptık. Şunu düşünüyoruz; keşke ikinci yarıda oynadığımız oyunu ilk yarıda da oynayabilseydik. Bu performansı en başta göstermeliydik. Türkiye Kupası'nı geçen sezon da biz aldık. Bu sene Avrupa Ligi ve Süper Lig Kupası'nı kaybettik ancak Türkiye Kupası'nı almamız gerekiyordu ve öyle de oldu. 3 kulvarı da sonuna kadar zorladık. Önümüzdeki sezon 65 maçın tamamını oynayacağımıza inanıyoruz.”

EMRE BELÖZOĞLU: “FUTBOL BU KAOSTAN KURTULMALI”

Fenerbahçe’nin deneyimli oyuncusu Emre Belözoğlu, geçen sezon yaşadığı hayal kırıklığının sorulması üzerine, “Genel anlamda Türk futbolunun içinde yaratılan bu ortam maalesef ki içler acısı. Bu uğurda gençler ölüyor. Hiçbir şey bir candan daha önemli değildir demek istiyorum. Futbolu futbolluktan çıkarmamak, televizyonların galeyanlarına kulak kapatmak gerekiyor. Futbol bu kaostan kurtulmalı” yorumunda bulundu.