SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya Bundesliga takımlarından Bayern Münih’in 68 yaşındaki teknik direktörü Jupp Heynckes, kontratının sona ermesiyle teknik direktörlüğe bir süre ara vereceğini söyledi.

Heynckes, Bayern Münih Yönetim Kurulu Başkanı Karl-Heinz Rummenigge ve Kulüp Başkanı Uli Hoeness ile düzenlediği basın toplantısında, kariyerine devam edip etmeyeceği yönündeki söylentilere son verdi. UEFA Şampiyonlar Ligi’nde zafer yaşayan ve Almanya’daki 3 kupayı da kazanan Heynckes, yorulduğunu ifade ederek sözleşmesinin sona ereceği 30 Haziran’dan sonra futbola ara vereceğini belirtti.

Ekonomik açıdan güçlü kulüplerden teklifler aldığını dile getiren 68 yaşındaki teknik adam, Bayern Münih’i çalıştırmanın büyük enerji gerektirdiğini ve özellikle son birkaç haftadır gücünün sınırına geldiğine dikkati çekti.

Heynckes, “Yapacağım ilk şey, tatile gitmek olacak. 1 Temmuz’dan itibaren ne Almanya ne de yurtdışında herhangi bir görev üstlenmek gibi bir niyetim var. Çekilecek, gücümü yeniden toplayacak ve özel hayatıma döneceğim” diye konuştu.

Basın toplantısında duygulandığı görülen Heynckes, daha sonra bir görev alıp almayacağı konusunu da açık kapı bırakarak, ‘'Nihai bir şeye karşıyım'' dedi.

Rummenigge de Heynckes'e teşekkür ederek, Alman teknik adamın bir sezonda Almanya’daki 3 kupayı da kazanarak, kulüp tarihinde bir ilki gerçekleştirdiğini belirtti. Hoeness ise Heynckes'in Bayern Münih'e çalışmaya başladığı her dönemden sonra “bir dost olarak ayrıldığını” ifade etti.

Böylece Heynckes, “Gelecek planlarım arasında Bundesliga’da bir takım çalıştırmak yok” açıklamasını yaptığı 10 Mayıs’ta başlayan “milli takım düzeyinde ya da bir başka ülkenin liginde görev alabileceği” yönünde spekülasyonlara da cevap verdi.

Alman çalıştırıcının ismi, özellikle 1998’de UEFA Şampiyonlar Ligi’ni kazandırdığı Real Madrid ile anılıyordu.