SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe Yönetimi, teknik direktör Aykut Kocaman'ın görevinden istifa etmesinin ardından yeni hoca arayışlarına çok hızlı girmişti. İlk gün Eskişehirspor'un hocası Ersun Yanal, 2. gün ise Rize'yle yollarını ayıran Mustafa Denizli'yle görüşen sarı-lacivertliler, 2 hocadan da ‘okey' aldıktan sonra diğer alternatifler üzerinde çalışmaya başladı.

‘YAKINDAN İZLEDİM’

Bu isimlerden medyaya yansıyanlar Marcwick ve Magath'tı ama bir başka hocayla ilgili görüşmeyi dün AMK olarak öğrenmeyi başardık. Telefonla aradığımız Mircea Lucescu, işte bize bu itiraflarda bulundu: “Uzun süredir Türk futbolunu yakından takip ediyorum. F.Bahçe'de Kocaman istifa etti. Birkaç gün sonra F.Bahçe Yönetimi'nden bir kişi beni arayarak görüşme talep etti. Fakat ben görüşmeyi kabul etmedim.

Onlara geç kaldıklarını, F.Bahçe için beklediğimi kendilerine hatırlattım. Biliyorsunuz, Shakhtar Donetsk'le sözleşmem bitmişti, o sürede belirli aracılarla F.Bahçe'den haber bekledim.

‘İSTİYORDUM…’

Ama onlar benimle ilgili herhangi bir adım atmadılar. Ben de kulübümle 2 yıllık imzaladım ve bu süre zarfında ayrılmayı düşünmüyorum. Türkiye'deki hedeflerim arasında F.Bahçe vardı ama şu an yine zamanı değil. Belki başka bir sezonda bu gerçekleşir.”

Kaan BORA / AMK