SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, Fenerbahçe ile görüşme halinde olan Ersun Yanal hakkında önemli sinyaller verdi. Ersun Yanal’ın Eskişehirspor ile olan sözleşmesinden dolayı 1 milyon dolarlık tazminat maddesi bulunduğunu ifade eden Ünal, “Beğenmediğiniz Ersun Yanal, Fenerbahçe’ye gidiyor” ifadelerini kullandı.

Ersun Yanal ile 3.5 yıllık bir proje için yola çıktıklarını belirten Ünal, yaptığı açıklamada Ersun Yanal’ın Fenerbahçe ile görüşmesine izin verdiklerini ve Yanal’ın Fenerbahçe’ye gidebileceğinin sinyalini verdi.

Ersun Yanal’ın Fenerbahçe’ye gitmesi durumunda Eskişehirspor’a 1 milyon dolar getirmesi gerektiğini vurgulayan Ünal, “Kendi hocamızı yerden yere vurmaktan ne keyif alırız. Ersun Yanal’ı yerden yere vurdular. Bugün beğenmediğiniz Ersun Yanal, Fenerbahçe’ye gidiyor ve kulübünüze bir milyon dolar para getiriyor. Demek ki kötü bir teknik direktör getirmemişiz. Maalesef geldiği günden bu yana sahaya çıktı bir maç, ikinci maçta ‘istifa’ dendi. Böyle Eskişehirsporluluk ve futbolseverlik olmaz. Ersun Hoca, ön görüşme için bizden izin aldı. Kendisine sözleşmemizi hatırlattık. Hoca, bu kulüpten transfer olursa bir milyon dolar getirir.” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:17:31,