SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bir taşla iki kuş vurmak isteyen Hasan Çetinkaya, Portekizli savunmacı için Zenit ile masaya oturduktan sonra Moskova'ya geçip Spartak ile temaslara başlayacak.

Aykut Kocaman'ın istifası, transfer operasyonlarını durdurmuyor. Başkan Aziz Yıldırım'ın görevlendirmesi ile transfer görüşmeleri yapmak için harekete geçen idari menajer Hasan Çetinkaya, bir taşla iki kuş vurmak için soluğu Rusya'da aldı. Çetinkaya'nın iki önemli hedefi var; Zenit'li Bruno Alves ve Spartak Moskovalı Emmanuel Emenike…

Tecrübeli idareci, ilk olarak Portekizli stoper Bruno Alves için Zenit ile masaya oturacak. Çetinkaya, Haziran 2014'te sözleşmesi bitecek oyuncu için istenen bonservis bedelini öğrenecek ve F.Bahçe'nin teklifini iletecek. Sarı-lacivertli yönetim, 32 yaşındaki tecrübeli futbolcuyu alarak savunmadaki sorunu çözmek istiyor. Alves'ten sonraki hedef ise Moskova; yani Fenerbahçe'nin uzatmalı aşkı Emmanuel Emenike…

SAĞLIK RAPORU İSTENECEK

Hasan Çetinkaya, sarı-lacivertli forma altında sahaya çıkmak için uzun süredir bekleyen Nijeryalı golcüyü bitirmeye kararlı. Spartak Moskova ile temasları da bizzat yönetecek Çetinkaya, Emenike'nin sağlık durumunu da yakından takip ediyor. Çetinkaya'nın golcü futbolcunun geçirdiği operasyonun detayları ile ilgili Rus ekibinden geniş bir rapor isteyeceği belirtiliyor.

‘SENİ BIRAKMAM HASAN’

Aziz Yıldırım, yönetimin önünü açmak için istifa etmek isteyen Hasan Çetinkaya'yı “Yeni hocanın en büyük yardımcısı yine sen olacaksın” diyerek ikna etmeyi başardı.

Hasan Çetinkaya, Aykut Kocaman'ın adeta sağ koluydu. Kulübün efsane isminin istediği isimlerle görüşen, takım içinde bildiği yabancı dillerle herkese yardımcı olan Çetinkaya, Kocaman'ın gönderilmesinin ardından ‘hâlâ' çok aktif çalışıyor.

‘KULÜBÜ ÇOK İYİ TANIYORSUN’

Bunun sebebi ise başkan Aziz Yıldırım… ‘Kulübün önünü açmak' için gereğini yapacağını başkana ileten Çetinkaya, Yıldırım'ın, “Hiçbir yere gidemezsin. F.Bahçe'nin sana ihtiyacı var. Kulübü biliyorsun. Yeni gelecek hocanın en büyük yardımcısı sen olacaksın, futbolcularla teknik heyet arasında köprü olacaksın. Seni asla bırakmam” sözleri sonrası görevine devam etti.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK