SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor’da İlhan Uslu, Mesut Mestan, Erkan Körüstan, Muzaffer Önadım, Recep Bölükbaşı ve Hayri Yazıcı 7-17 Haziran tarihlerinde yapılacak olağanüstü kongre için çarşamba günü Divan Kurulu Başkanlığı’na yönetim kurulu listelerini sunacak.

6 isim de son ana kadar yarıştan çekilmezse yeşil beyazlılar tarihinde ilk kez 6 adayla kongreye gidecek. Taraftarlar, transfer ve yeni sezon planlamasında zaman kaybının olmaması için 7 Haziran’daki ilk oturumda genel kurulun toplanmasını istiyor.

Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Kadir Şankaya yaptığı açıklamada bugüne kadar yapılan genel kurullarda sadece bir kez ilk oturumda toplanıldığını söyledi. Şankaya, “50 yıllık kulüp tarihinde sarece bir sefer ilk oturumda toplandık. Bu nedenle, 7 Haziran’da saat 19.00’da orada eğer bin 563 kişinin imzası varsa genel kurulu açarım. Yoksa zabıt tutar, 17 Haziran’a ertelenmiştir ibaresini koyar kapatırım. Başkan adayları da buna göre hazırlıklı gelsinler. Ayın 5’inde verilecek listeleri buna göre versinler. İlk tarihte toplanıp toplanılmamasına genel kurul üyeleri karar verecek” şeklinde konuştu.

İLHAN USLU: “7 HAZİRAN’DA TOPLANSIN”

Bursaspor Kulübü Genel Sekreteri ve başkan adayı İlhan Uslu kongrenin belirlenen ilk oturumda yapılmasını istediklerini söyledi. Uslu, “Biz de ilk oturum tarihi olan 7 Haziran’da kongrenin yapılmasını istiyoruz. 5 Haziran günü Divan Kurulu Başkanlığı’na da yönetim kurulu listemizi sunacağız” diye konuştu.

RECEP BÖLÜKBAŞI: “ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Bursaspor Kulübü İkinci Başkanı ve başkan adayı Recep Bölükbaşı transferde ve planlamada geç kalınmaması adına çalışmaları sürdürdüklerini ifade etti. Bölükbaşı, “Biz gerekli transfer çalışmalarını yapıyoruz. Gidecek futbolcular da çok önemli. Bununla ilgili kararı da teknik direktörümüz verecek. Enes Ünal’a imzayı attırdık. Alternatif futbolcularla görüşüyoruz. 1-2 transfer yapabiliriz. Biz çalışmalarımızı kongre olmayacakmış gibi geç kalınmaması adına sürdürüyoruz. Taraftarlarımızın da kongre ile ilgili önerisine saygı duyuyorum.” dedi.

HAYRİ YAZICI: “BİR AN ÖNCE OLMASINI İSTİYORUZ”

Başkan adaylarından, merhum başkan İbrahim Yazıcı’nın ağabeyi Hayri Yazıcı kongrenin bir an önce olmasını istediklerini söyledi. Yazıcı, “Her zaman bir an önce olması bizim için geçerlidir. Ancak o kararı biz vermiyoruz. Genel kurul üyeleri iştirak ederse olur. Biz de olmasından tarafız. Seçim şekline göre hareket edeceğiz” diye konuştu.

ERKAN KÖRÜSTAN: “BURSASPOR’UN 10 GÜNE İHTİYACI VAR”

Bursaspor başkan adayı Erkan Körüstan genel kurulun 7 Haziran’da toplanması gerektiğini söyledi. Körüstan, “Kesinlikle 7 Haziran’da toplanması görüşündeyiz. Bursaspor’un o 10 güne ihtiyacı var” dedi.

MESUT MESTAN: “TRANSFER DÖNEMİNDE BİR GÜN BİR GÜNDÜR”

“Önemli olan çoğunluğu sağlayabilmek” diyen Mesut Mestan ise kongreyle ilgili şunları söyledi: “Transfer sezonunda bir gün bir gündür. Temennimiz çoğunluğu sağlamak. Biz kongreye hazırız. Ancak çoğunluğun gelmesini sağlayamıyorsak gelen insanlara da eziyet etmiş oluruz.”

MUZAFFER ÖNADIM: “YARIN BİLE OLSA HAZIRIZ”

Bursaspor Başkan adaylarından Muzaffer Önadım 7 Haziran’da ekibiyle birlikte Atatürk Spor Salonu’nda olacaklarını söyledi. Taraftarların görüşüne saygı duydularını belirten Önadım, “Biz 7 Haziran’da orada olacağız. Bursa’da şeffaflığın ortaya çıkmasını istiyoruz. 7’si olmuş, 17’si olmuş farketmez. Yarın bile olsa hazırız. Belli bir prosedür var. Listesini yapamayan arkadaşlar olabilir” şeklinde konuştu.