SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arshavin’de işlem tamam

Arsenal ile sözleşmesi sona eren 32’lik Rus futbolcuyu gelmeye ikna eden siyah- beyazlılar, oyuncuya senelik 5 milyon euro ödemek için sponsor arayışlarına start verdi.

Güncellenme: 09:01, 04/06/2013
Arshavin’de işlem tamam

Beşiktaş sezonun ilk bombasını patlatmaya hazırlanıyor. İlk olarak gazeteniz AMK'nın duyurduğu Ronaldinho'nun maliyetinin çok yüksek olması nedeniyle bu transferden vazgeçen Beşiktaş, rotayı İngiltere'ye kırdı ve aradığı yıldızı buldu: Andrey Arshavin… Mayıs sonunda Arsenal ile sözleşmesi sona eren 32 yaşındaki Rus futbolcunun menajeri ile görüşen ve ikna eden siyah-beyazlılar şimdi sponsor arayışlarına başladı. İlk ciddi teklifi Azarbaycan'dan alan ancak futbolu gelişmekte olan bir ülkede forma giymek istemediği için bunu geri çeviren Arshavin, Beşiktaş'a ise yeşil ışık yaktı.

Bonsvervisi elinde olduğu için sadece oyuncuyla anlaşması yeterli olan Beşiktaş Yönetimi bunu da gerçekleştirdi. Ancak durum böyle olunca şimdi de oyuncunun talep ettiği yüksek yıllık ücretin nasıl ödeneceği araştırılmaya başlandı. Çözüm ise basit olduğu kadar sıkıntılı: Sponsor.

TAM BİR JOKER

Rus yıldıza senelik 5 milyon euro ödemeyi kabul eden siyah-beyazlılar bu transferde kendilerine yardımcı olacak bir sponsor bulmaya çalışıyor. Eğer bu gerçekleşirse Arshavin imzayı atarak Beşiktaş'ın yeni yıldızı olacak. İleri uçtaki tüm mevkilerde forma giyebilen Arshavin her teknik adamın isteyeceği bir isim.

Ersoy ÖZDEM/AMK