SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bonservisi elinde olan tecrübeli golcü, yıllık 2.5 milyon eurodan 2 senelik sözleşme istiyor, 3 milyon euro da imza parası talep ediyor. Lacivert-beyazlılar rakamı aşağı çekmeye çalışıyor.

Kasımpaşa yeni sezona bomba etkisi yaratacak bir kadroyla girmenin hesaplarını yapıyor. Geçtiğimiz yıl Kalu Uche, Isaksson, Ernst gibi flaş takviyeler yapan lacivert-beyazlılar, bu sezon çıtayı daha da yükseğe koydu. Kasımpaşa, son olarak Juventus forması giyen Nicolas Anelka'nın menajeriyle dün İstanbul'da bir araya geldi.

İSTANBUL’U ÇOK SEVİYOR

Dougue Pingisi ile masaya oturan Kasımpaşalı idareciler, ilk olarak oyuncunun istediği rakamı öğrendi. Anelka, 3 milyon euro imza parası talep ediyor ve 2 yıllık sözleşme için senelik 2.5 milyon euro istiyor. Kasımpaşa, oyuncunun ücretini karşılayacak fakat imza parasının yüksek olması sıkıntı yaratıyor.

İstanbul ekibi 3 milyon euroluk rakamı aşağı çekmek için uğraşıyor, ancak genel hatlarıyla ilk görüşmenin olumlu geçtiğini söylemek mümkün. Daha önce Fenerbahçe forması giyen ve taraftarın sevgilisi olan Anelka'nın İstanbul'u sevdiği ve burada oynamaya çok sıcak baktığı ifade edildi. Kasımpaşa, Avrupa'dan pek çok kulübün transfer listesinde olan 34 yaşındaki futbolcuyu kısa zamanda kadrosuna katmak amacında.