SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilya’nın Santos Kulübü’nden, İspanya’nın Barcelona’ya 5 yıllığına, 57 milyon avroya transfer olan Neymar, Nou Camp Stadı’nda imza attı.

21 yaşındaki Brezilyalı forvet oyuncusu Neymar, Milli Takımı’ndan 1 gün izin alarak geldiği Barcelona’da ilk olarak sağlık kontrolünden geçti. Neymar ilk defa çıktığı Nou Camp Stadı’nda, 57 bin 500 taraftar tarafından karşılandı. Barcelona taraftarı bu zamana kadar Nou Camp’ta en büyük karşılamayı, 70 bin kişiyle 2009 yılında İbrahimoviç’in transferinde yapmıştı.

Bir çocukluk rüyasını gerçekleştirdiğini ifade eden Neymar, “Messi, Xavi, İniesta ve daha birçok yıldız futbolcu ile oynamayı hep hayal ettim. Çok heyecanlıyım. Nou Camp Stadı’na çıktığımda ve alkışlandığımda içimden ağlamak geldi. Bu tanrının bir hediyesi” diye konuştu.

Messi’nin dünyanın 1 numarası olduğunu ve uzun yıllar da öyle kalacağını belirten Neymar, sözlerine şöyle devam etti:

“Benim için onun yanında oynamak sadece onurdur. Barcelona’nın en büyük rakibi Real Madrid’den de bana transfer teklifi geldi. Her ikisi de çok büyük kulüpler. İki kulüpten de teklif aldığım için çok büyük gurur duydum. Ama kalbim Barcelona’daydı. Barcelona’ya gelme kararımı ailemle konuşarak aldım. Son seçimi yaparken para konusu etkili olmadı.”

Barcelona denildiğinde aklına ilk gelenin Ronaldinho olduğunu da belirten Neymar, ”Sadece oynamak istiyorum. Hangi mevkide oynayacağım önemli değil. Ama aile, evlat ve ülke hasreti çekmemek için takıma en kısa zamanda uyum sağlamam gerek” açıklamasında bulundu.

Yayınlanma Tarihi:18:21,