SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çare Drogba

Ağaçların kesilmesini protesto eden Türk halkına ‘’Kalbim sizinle’’ mesajı gönderen Fildişili yıldızın adı başta Taksim olmak üzere her yere yazıldı. Böylece Drogba çılgınlığı başka bir boyut kazandı.

Güncellenme: 06:18, 03/06/2013
Çare Drogba

Taksim’deki Gezi Parkı'nda ağaçların kesilmesiyle başlayan ve polisin sert müdahalesiyle iyice büyüyen olaylara spor camiası sessiz kalmadı. Yıllardır siyaset spora karışırken belki de ilk kez spor siyasetin içerisine girdi, girmek zorunda kaldı. Bu isimlerden birisi de devre arasında sarı-kırmızılı formayı giymeye başlayan dünyaca ünlü yıldız Didier Drogba… Bugüne kadar yaptığı yardımlar ile tüm dünyanın dikkatini üzerine çeken ve şarkıcı Rihanna'nın “O bir tanrı'' dediği Fildişili yıldızın geçtiğimiz günlerde Taksim olaylarına duyduğu hassasiyeti dile getirmesi herkesin büyük takdirini topladı.

TÜM DUVARLAR DROGBA!

Kendisine ait Instagram hesabından Gezi Parkı olaylarında Türk halkının yanında olduğunu ifade eden Drogba'nın “Kalbim sizinle'' mesajı herkesi çok mutlu etti. Bu kadarla kalmayan G.Saraylı taraftarlar adeta inanılmaz bir akım başlattı. Başta Taksim olmak üzere çeşitli yerlerde duvarlara “Çare Drogba'' yazılırken bu akım tüm Türkiye'yi sardı. Daha önce hem ırkçılığa maruz kaldıktan sonra da yaptığı ılımlı ve insancıl açıklama ile hem de 2020 Olimpiyatları için verdiği destekle Türkiye'nin imajını koruyan Drogba'ya herkesin güveni tam…