SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şimdi İmparator takımın hocası, o ise Aysal yönetiminin en yaşlı üyesi.

Ünal Aysal'ın kulüpte reform yapmak için 22 Haziran'da seçim kararı almasıyla gözler, başkanın yeni listesine çevrilmişti. Yeni liste için birçok tanımlama yapıldı. Kimileri ‘kurumsal' bir ekip olduğunu düşündü, kimileri listeyi ‘yenilikçi' olarak tanımladı. Yeni yönetim için ‘deneyimsiz' diyenler bile oldu. Ancak listede öyle bir isim var ki camianın en önemli şahıslarından biri. Hatta Fatih Terim, Galatasaray'da oynarken bile yöneticilik yapmış bir isim: Özkan Olcay…

1979 YILINDA YÖNETİCİYDİ

79 Yaşındaki Özkan Olcay, Galatasaray Lisesi sonrası meslek hayatına atılmış ve 1979 yılında ilk kez Galatasaray yönetimine seçilmişti. O yıl yönetimin en genç ismiydi. Ali Uras başkanlığı boyunca 1986'ya kadar yönetimde kaldı. Görevi Ali Tanrıyar döneminde de devam ettirdi.

Bir dönem TFF'de Şenez Erzik'in listesinde yer alan Özkan Olcay geçici olarak 1997 yılında TFF Başkanlığı bile yapmıştı. Özhan Canaydın'ın başkan seçilmesiyle yeniden yönetimde yer alan Olcay, Terim'in ikinci döneminde de yönetimde bulunmuştu. Olcay, Galatasaray'da bağımsız yönetim kurulu üyesi olan gazeteci-yazar Mehmet Ali Birand'ın vefatının ardından göreve getirilmişti.

Aradan yıllar geçti. Özkan Olcay listenin en yaşlı ismi olarak yine yönetici olarak Galatasaray'a dönmeye hazırlanıyor. Bir zamanlar futbolcu olarak çalıştığı Fatih Terim ile bir kez daha teknik direktör olarak birlikte yürüyecek.