SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yalvarıyorum

2 Haziran 2013

Zor bir yazı olacak bu, mecburen yazmam gereken bir yazı. Mustafa Denizli'den, Fenerbahçe'den, Ersun Yanal'dan falan bahsetmemi gerektiren, futbol üzerine bir şeyler yazmam gereken bir yazı.

Deniyorum ama olmuyor; belki bana kızacaklar bu yazı gazeteme ulaştığında, belki “profesyonel” bir insan olarak görülmeyeceğim. Olsun. İçim rahat değil, diken üstündeyim.

Benim yıldızlarım!

Tıpkı omuz omuza verip şiddetten uzak durarak, insanları korumaya ve şiddeti yok etmeye giden birbiriyle kanlı bıçaklı taraftar grupları gibi… Fenerbahçe, Galatasaray, Mustafa Denizli ve Ersun Yanal'ı düşünemiyorum. Eminim ki saydığım kişi ve kurumlar, hatta sayamadıklarım, hepsi kendi insanlarını düşünüyor bugünlerde. İşlerini, sözleşmelerini, aylık maaşlarını değil. O yüzden bugünkü değerlendirmem budur futbola dair. Duyarsız kalmayan Didier Drogba, Manuel Fernandes, Ersan Gülüm, Sercan Yıldırım ve Recep Niyaz gibi isimlerdir bugün benim yıldız futbolcularım… Fazla yazamıyorum, yeri değil.

Bıktık artık!

Aziz Yıldırım'ın yeni kadro yapılanmasına gidişi de var gündemde. Benim görüşüm ise şu; centilmen, düşen rakibini kaldıracak, dürüst ve korkusuz insanların (!) takıma katılması yönünde. Hoca konusu ise; duyarlı konuşacak olan, taktiği tekniği ne olursa olsun rakibini aşağılamayacak biri gerekiyor. Çünkü Fenerbahçe taraftarı ve halkın buna ihtiyacı var. Artık hepimiz yorulduk. Futbol ve hayatın her alanındaki şiddetten. Bıktık!

Ve Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütleri olan taraftar gruplarına dair; şiddet, kibir ve nefretten uzak durup birbirinizi ezmeye değil insanca yaşamaya omuz verin. Tıpkı bugünlerdeki gibi.

Yalvarıyorum.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek