SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

6+4 şeklindeki yabancı sınırı, Galatasaray'ın transfer dönemindeki stratejisinde önemli rol oynadı. Atanı Drogba, tutanı Muslera olan sarı-kırmızılılar, Eboue-Dany-Riera üçlüsünün şans bulduğu savunmasına ilk takviyeyi Chedjou ile yaptı. Kontenjan yüzünden Melo'yu beklemeye alan Cimbom, Selçuk İnan'ın yanına yerli bir takviye düşünüyor ve gündemdeki ismi artık sağır sultan biliyor: Gökhan İnler!

NAPOLI’DE ÇOK MUTSUZ

İki sezondur Napoli'de oynayan Gökhan, ayrıca İsviçre Milli Takımı'nın kaptanlığını yapıyor. Türk pasaportuna sahip 29 yaşındaki orta saha oyuncusu İtalyan kulübünde sıkıntılı günler geçiriyor. Çünkü eski hocası Mazzarri ile sorunlar yaşadığında yönetiminden yeterli desteği görmedi. Üstüne yeni direktör Benitez, kendisi için ‘satılabilir' raporu verip Liverpool'dan Lucas Leiva'yı isteyince ipler kopma noktasına geldi.

GALATASARAY ÇOK ISRARCI

Bu gelişmeler sonrası Galatasaray devreye girdi ve menajerler aracılığıyla hem Gökhan İnler'e hem de kulübü Napoli'ye haber gönderdi. 10 milyon euroyu gözden çıkaran sarı-kırmızılılar, İtalyan kulübü hemen ikna olmazsa 11-12 milyon euro seviyelerine çıkmaya hazır. İki sene önce Gökhan'ı 13 milyon euroya Udinese'den alan Napoli, zarar etmek istemiyor ve 15 milyon eurodan kapıyı açıyor.

GÖKHAN İSTEKLİ

Gökhan’ın Şampiyonlar Ligi faktörü ile Galatasaray'a sıcak bakması, sarı-kırmızılıların pazarlıklarda elini güçlendiriyor. Önümüzdeki günlerde İtalya'da sıcak gelişmeler yaşanacağı tahmin ediliyor. 30 yaşındaki Melo'yu beklemeye alan Galatasaray, ön liberoda önceliğini 1984 doğumlu Gökhan İnler'e veriyor.

Bahadır ÇOKİŞLER/AMK