SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ücretinde indirime gitmediği için Beşiktaş'tan adeta kovularak gönderilen Portekizli yıldız ile başkan adayı Serdar Adalı temasta. Ruslar'ın da peşinde olduğu Q7'nin gönlü siyah-beyazlılardan yana

16 Haziran'daki başkanlık seçimine iddialı hazırlanan Serdal Adalı, Beşiktaş'a kazandırdığı Ricardo Quaresma için devrede. “Bizim beğenmediğimizi ezeli rakibimiz istiyor” diyerek Galatasaray'ın Q7'ye olan ilgisine vurgu yapan ve Fikret Orman'ı eleştiren Adalı, Portekizli yıldızı Beşiktaş'a yeniden getirmek için harekete geçti. Katar'da mutsuz olduğu bilinen ve Avrupa'ya dönmek isteyen Quaresma'nın peşindeki tek takım Beşiktaş değil. Bazı Rus ekipleri de Quaresma'nın menajerleriyle bir süredir temasta. Q7, Rus ekiplerinden oldukça cömert teklifler alıyor.

ADALI’NIN VEFASINI UNUTMUYOR

Quaresma’nın ise Rusların tekliflerini değerlendirdiği ancak kendisini havaalanına kadar gelerek uğurlayan Serdal Adalı'ya vefa göstereceği öğrenildi. Öyle ki geçtiğimiz sezon başında indirimi reddeden Portekizli futbolcu bu kez ‘Feda' demeye sıcak bakıyor. Q7'nin 3.7 milyon euro olan ve Beşiktaş'taki sonunu hazırlayan yıllık ücretini 2.5 milyon euroya indirmeye bile hazır olduğu ifade ediliyor. Serdar Adalı'nın Q7 ile ön protokol yapmaya hazırlandığı, seçimi kazanır kazanmaz Quaresma ile resmi kontrat yapılacağı de gelen haberler arasında.

Hüseyin ÇAĞLAR/AMK