SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, “Galatasaray, Türkiye’nin en büyük ve en önemli camiası. Biraz seçim havasına girince şampiyonluk kutlamaları geri planda kaldı, sanki şampiyonluk unutuldu gibi. Ama Galatasaray’da sevgi, saygı ve kardeşlik yolunu bulacaktır” dedi.

Spor Toto Süper Ligi’nde bu sezon şampiyon olan Galatasaray için Alanya Galatasaraylılar Derneği tarafından ilçedeki bir restoranda Şampiyonluk Balosu düzenlendi.

Öztürk, baloda yaptığı konuşmada, sarı-kırmızılıların 19. şampiyonluğun ilk resmi kutlamasının Alanya’da yapıldığını söyledi.

Yönetim kurulu tarafından seçime gidilmesi nedeniyle şampiyonluğu gerektiği gibi kutlayamadıklarını dile getiren Öztürk, “Yönetim tarafından yeniden bir seçim yapılması gereği hissedildi ve bu durum da şampiyonluğa gölge düşürdü” ifadesini kullandı.

Kulüpte herşeyin yoluna gireceğine inandığını anlatan Öztürk, “Galatasaray, Türkiye’nin en büyük ve en önemli camiası. Biraz seçim havasına girince şampiyonluk kutlamaları geri planda kaldı, sanki şampiyonluk unutuldu gibi. Ama Galatasaray’da sevgi, saygı ve kardeşlik yolunu bulacaktır” diye konuştu.

Şampiyonluk coşkusunu tüm Galatasaraylıların doyasıya yaşamasını isteyen Öztürk, bu enerjinin 20. şampiyonluğu da beraberinde getireceğine inandığını kaydetti.

Öztürk, seçim sürecinde ufak tefek sıkıntılar yaşandığına işaret ederek, “500 yıllık bir camiadan bahsediyoruz. Küçük sorunlar yaşanabilir ama bunlar hiç de problem olmaz” değerlendirmesinde bulundu.

Seçimin 22 Haziran’da yapılacağını hatırlatan Öztürk, ekibe hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Bir gazetecinin “Fenerbahçe’de yaşanan istifaları nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusuna Öztürk, “Ben sadece Galatasaray ile ilgiliyim. Diğer takımlarda ne olduğu beni pek ilgilendirmiyor. Galatasaray’a sataşılmadığı, Galatasaray yıpratılmadığı sürece orada ne olduğu beni pek ilgilendirmiyor” diye yanıt verdi.

Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu da Öztürk’e Alanyaspor forması ve atkısı hediye etti.

Öztürk, basın mensuplarına, “Medya mensubu arkadaşlar, ‘Öztürk, Ünal Aysal ile yollarını ayırdı, Alanyaspor’da yönetici oluyor’, diye dedikodu çıkarmayın. Bu durum kardeşliğin en güzel göstergesi” dedi.

Alanya Galatasaray Derneği Başkanı Mehmet Ali Dim, başkanlık görevini derneğin kurucu üyelerinden Cevdet Zamanoğlu’na devretti. Derneğin kurucu üyelerine verilen plaketin ardından havai fişek gösterileri yapıldı.