SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaşlı futbolcu Veli Kavlak, oyuncu performanslarına övgülerin ve eleştirilerin abartılı yapıldığını söyledi.

Veli Kavlak, Beşiktaş Dergisi’nin haziran ayı sayısında yer alan röportajında, “İnsanlar iyi oynayınca göklere çıkarıp, bir hata yapınca yerin dibine sokuyorlar. Profesyonel bir futbolcu, övülse de eleştirilse de gerçekte ne yapıp ne yapmadığını doğru tespit edebilmeli” ifadesini kullandı.

Mental olarak büyük takımda oynamanın zorluklarına değinen siyah-beyazlı futbolcu, “Kolay değil, milyonlar sizi izliyor ve medyadan baskı var. Bunlardan dolayı kapasitemizin altında performanslar ortaya koyduk. Yoksa bizim çok da kötü bir kadromuz yoktu” değerlendirmesinde bulundu.

“Beşiktaş bambaşka. Birçok insan burada oynamak istiyor” ifadesini kullanan Veli, “Ben bunu Avusturya milli takım kamplarında da farkediyorum. Mesela Werder Bremen'de ve Inter'de oynamış olan Arnautovic bazen odada Beşiktaş taraftarlarının videolarını izler” şeklinde görüş belirtti.

Veli, siyah-beyazlı takımın gelecek sezon maçlarını kendi stadında oynayamayacak olmasına değinerek, “Gençlerden kurulu bir takım olarak taraftara en çok ihtiyacı olan ekip biziz. Umarım onlar oynayacağımız stadı yeni BJK İnönü Stadı’na çevirirler. Biz onların tezahüratlarıyla can buluyoruz” şeklinde isteğini dile getirdi.

Avusturya Milli Takımı’nın formasını giyen Veli Kavlak, yetiştiği bu ülkedeki fırsat eşitliği sıkıntısına da dikkati çekerek, “Viyana'da çok fazla yabancı insan var. Türkler, Ruslar, Sırplar, Arnavutlar yer alıyor. Biz onlarla hep beraber büyüdük. Avusturyalı çocuklar ise daha farklı, çok daha güzel yerlerde büyüyorlar. Avusturyalı olmayan birinin profesyonel futbolcu olması çok zor” ifadeleriyle sözlerini tamamladı.