SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Bütün izinler, evraklar tamam, belediye ruhsatı vermiş. Pazar günü (yarın) nasıl yıkılıyor herkes görür. Bütün ihaleler şeffaflıkla yapıldı. İftiralara daha sonra cevap vereceğim.”

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, rakibi Serdal Adalı ile yazılı basında son dönemde çıkan, “İnönü Stadı'nı yıkmak için gerekli izinleri yok” iddiaları üzerine patladı. Yakın çevresine dert yanan Orman, “Bunlar nereden çıkıyor anlamıyorum. Amaçları ne bilmiyorum. Bildiğim tek şey izinlerin, evrakların tamam olduğu… Büyükşehir ruhsatı vermemiş olsa nasıl yıkarım? Pazar günü (yarın) nasıl yıkılıyor herkes görür” diyerek dedikodulara meydan okudu.

‘BİZDEN ÖNCE MÜRACAAT BİLE YOKTU'

Fikret Orman benzer açıklamaları, Lig TV mikrofonlarına da yaptı. Yayıncı kuruluşun canlı yayınına konuşan Orman, rakiplerine günü geldiğinde cevap vereceğini belirterek şunları söyledi: “Beşiktaş için çalışıyorum. Bir şeyleri yapmak için çalışıyoruz. Biz göreve geldiğimizden bu yana İnönü Stadı için hiçbir müracaat ve planlar yoktu. Biz bütün izinleri aldık. 2 Haziran'da (yarın) yıkıma başlayacağız. Kongre üyeleri ve eski yöneticileri davet ettik… Bütün ihaleler şeffaflıkla yapıldı…”

‘İŞKEMBEDEN KONUŞMUYORUM'

“Kendi evimi yapmıyorum. Beşiktaş'ın menfaati için çalışıyorum… Ayıp oluyor. Beşiktaş seçimleri yanlışlıkla yürüyor; iftiralar atılıyor… Gerekli cevapları vereceğim. Seçim süresince bazı şeyleri yapmayı yakışıksız buluyorum. Serdal Adalı'ya tavsiyem çıkıp yapacaklarını anlatsın. Beşiktaş taraftarı her şeyi bilir. Camia bunları yemez. Ben işkembeden konuşmam, herkes cevabını alır.”