SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, futbol takımlarının Spor Toto Süper Lig’de 2012-2013 sezonunu zorlu süreçlerin ardından üçüncü sırada ve UEFA Avrupa Ligi'nde oynamaya hak kazanarak bitirdiğini söyledi.

Fikret Orman, siyah-beyazlı kulübün yayın organı Beşiktaş Dergisi’nin haziran ayı sayısında yer alan yazısında, teknik ekibe, futbolculara ve taraftarlara teşekkür ederek, “Emin olun, önümüzdeki sezon daha iyi bir Beşiktaş'ı sizlere izletebilmek için ekibimle gece gündüz çalışıyoruz. Bu vesileyle yollarımızı ayırmak durumunda kaldığımız, kalacağımız teknik heyetimize, futbolcularımıza şimdiden spor hayatlarında başarılar diliyor, camiam adına değerli katkıları için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Önder Özen’in futbol direktörlüğüne getirilmesine de değinen Orman, “Futbolu yöneticiler tarafından yönetilen bir kurumdan daha çok, profesyonellerin etkin olduğu hale getirmek adına futbol direktörlüğüne getirdiğimiz Önder Özen'e ‘hoş geldin’ diyor, tüm camiamızın kendisine destek olmasını rica ediyorum” diye görüş belirtti.

Başkan Orman, geçen ay tüzük tadil kongresi yaptıklarını hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Büyük Beşiktaş camiası olarak, geçtiğimiz ay kulübümüz açısından önemli gelişmeler yaşandı. İlk olarak tüzük tadil kongresiyle, Beşiktaşımızın yeni anayasasına kavuştuk. Yeni tüzükte yönetim kurulunun yetkilerine kısıtlamalar getirildi ve hakimiyet genel kurul üyelerine verildi. Şahsım, yönetim kurulum ve camiam adına tüzük çalışmalarına katkıda bulunan değerli büyüklerime teşekkür ediyor, yeni tüzüğümüzün hayırlı olmasını diliyorum. Haziran ayında olağan seçimli genel kurul toplantısı yapacağız. Değerli kongre üyelerimizi, genel kurula katılarak, kulübümüze sahip çıkmaya, gelecekteki güzel günlere katkı sunmaya çağırıyorum.”

Taraftarlar için hizmete sundukları “Kart 1903” konusunda da bilgiler veren Orman, yıkılıp yeniden yapılması planlanan BJK İnönü Stadı’yla ilgili olarak da şunları ifade etti:

“Geçtiğimiz ayın şüphesiz en önemli olayı, mabedimize, BJK İnönü Stadı'na veda etmemiz oldu. Tarihi anları hep birlikte yaşadık. Bir taraftar olarak, nice galibiyetleri birlikte yaşadığımız, nice kupaları birlikte kaldırdığımız stadımızda benim de önemli anılarım var. Ancak bu ayrılık geçici ve vedamız kısa süreli. Siz büyük Beşiktaş taraftarının desteği ve inancı ile; kulübümüzün büyüklüğüne ve şanlı geçmişine yaraşır yeni stadımızda, Beşiktaş'ın ve Türk futbolunun geleceğine damga vuracak, hepimizi sevindirecek çok daha büyük başarılara imza atacağımıza sonsuz bir inanç besliyorum.”