SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Neymar İngilizleri kızdıracak

Barcelona ve Brezilya Milli Takımı'nın forveti Neymar, "İngiltere'nin 2014 Dünya Kupası'nda bizim için tehdit arz edeceğini düşünmüyorum" dedi.

Güncellenme: 16:09, 01/06/2013
Neymar İngilizleri kızdıracak

Brezilya Milli Futbol Takımı’nın forvet oyuncusu Neymar, İngiliz futbolcuların, kulüplerinde gösterdiği başarıyı milli takıma yansıtamadığını öne sürerek, İngiltere’yi 2014 Dünya Kupası için engel olarak görmediğini söyledi.

Neymar da Silva Junior, Brezilya Milli Takımı’nın, yenilenen Maracana Stadı’nın açılışında yarın İngilltere ile yapacağı maç öncesi İngiliz The Sun gazetesine yaptığı açıklamada, karşılaşmanın kendileri için çok önemli olduğunu belirtti.

Yeni stadın açılışını galibiyetle yapmak istediklerini ifade eden Neymar, “Yarınki maçta en önemli şey, teknik direktörün gözüne girebilmek. Dünya Kupası’nın açılış maçında yalnızca 11 kişi oynayabilecek ve tüm takım arkadaşlarım, formayı hak ettiğini ispatlamak istiyor” diye konuştu.

32 kez terlettiği Brezilya Milli Takımı formasıyla 20 gole imza atan Neymar, Şubat ayında Wembley Stadı’nda yapılan hazırlık maçında 2-1 yenildikleri İngiliz futbolcuların, kulüplerinde büyük başarılar yakalamalarına rağmen milli takımda aynı çizgiyi yakalayamadığını ileri sürdü. Neymar, şöyle devam etti:

“İngiltere’nin 2014 Dünya Kupası’nda bizim için tehdit arz edeceğini düşünmüyorum. Kupayı, seyircimiz önünde kazanmak istiyoruz ve bu yolda, İspanya ve Almanya’nın gerçek bir engel olacağını söyleyebilirim. İki takımın ardından Arjantin, Hollanda ve İtalya’yı da sayabilirim ama İngiltere için aynı fikirde değilim.”

İspanyol ekibi Barcelona’nın, Brezilya kulübü Santos’tan 5 yıllığına transfer ettiği Neymar, başka İspanyol kulüpleri ve İngiltere’den de teklifler aldığını bildirerek, Barcelona’yı tercih etmesinin sebebini ise ”Ailem yalnızca kazanan değil, aynı zamanda istikrarlı bir takıma gitmem konusunda benimle konuştu. Her yıl teknik direktör değiştiren bir takımda oynamak istemedim” şeklinde açıkladı.