SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Bizi şampiyon yapabilir misin?’

Prensiplerin konuşulduğu toplantıda tecrübeli teknik adamın cevabı ise şöyle oldu: İstediğim takımı kurabilirsem, 3 senede Avrupa Şampiyonu oluruz.

Güncellenme: 09:22, 01/06/2013
‘Bizi şampiyon yapabilir misin?’

Aykut Kocaman'ın istifasından sonra teknik direktörü belirlemek için kolları sıvayan Fenerbahçe yönetiminin ilk görüştüğü isim Ersun Yanal oldu. Eskişehirspor ile bir yıllık sözleşmesi daha bulunan, ancak kulübünden izin alarak Fenerbahçe'yle görüşen tecrübeli teknik adam ile Başkan Aziz Yıldırım arasında perde arkasında ilginç diyaloglar yaşandı.

TOPLANTI YAPTILAR

Kulübün hatırı sayılı isimlerinden biri olan Yüksel Çağlar'ın girişimiyle gerçekleşen buluşmada Yıldırım'ın Yanal'a ilk sorusu; ‘Bizi şampiyon yapabilir misin' oldu. Abdullah Kiğılı, Tolga Deniz Aytöre ve Talat Yılmaz'ın da bulunduğu ortamda Ersun Yanal'ın Yıldırım'a verdiği cevap ise, “İstediğim takımı kurabilirsem, 3 senede Avrupa Şampiyonu oluruz” şeklindeydi.

AKIL HOCASI RIDVAN DİLMEN

Kocaman’ın istifasının ardından kulüp binasına gelerek Yıldırım ile durum değerlendirmesi yapan ve uzun bir süre başbaşa kalan Rıdvan Dilmen'in transfer ve teknik adam konusunda etkili olduğu camiada konuşuluyor. Medyanın ‘Sportif Direktörlüğe getiriliyor' haberinin doğru olmadığını belirten Dilmen'in Yıldırım ile hemen hemen tam gün mesai yaptığı ve Yanal'a sıcak bakmadığı iddia ediliyor. Ünlü yorumcunun öncelikli isim olarak Mustafa Denizli'yi önerdiği, ancak kurt hocanın transferinin gerçekleşmemesi halinde yabancı alternatifini sunduğu sızan haberler arasında.

‘GÖRÜŞTÜK HABER BEKLİYORUM’

Fenerbahçe Yönetimi ile önceki gün görüşen Ersun Yanal, dün konuyla ilgili bir açıklama yaparak, “Biz konuştuk, F.Bahçe Yönetimi'nden haber bekliyorum, iki taraf için hayırlısı neyse o olsun” ifadelerini kullandı.

TURUNCU GÜNLER

Teknik Direktör tercihi için acele etmeyen ve zamanı iyi değerlendirmeyi düşünen Başkan Aziz Yıldırım'ın yakın çevresine, “Her görüştüğümüz isimle anlaşacağız diye bir durum yok. Şu an itibarıyla zamanımız var. Bizimle uzun yıllar çalışacak ve bu camianın yükünü taşıyacak bir hocada karar kılacağız. Ben değil biz (yönetim) karar vereceğiz” dediği öğrenildi.

Öncelikli olarak Lucescu'nun ismini gündeme getiren yönetim, Rumen çalıştırıcının Shakhtar Donetsk'ten ayrılmayı düşünmemesi ile rotayı Hollandalı isimlere çevirdi. Dirk Kuyt'un eski hocası olan Marwijk ile Dick Advocaat şu an en güçlü adaylar. 2008-2012 arasında Hollanda Milli takımını çalıştıran ve şu anda boşta olan Marwijk'i Kuyt'ın çok istediği belirlendi.

Geçtiğimiz sezon PSV Eindhoven'i çalıştıran Dick Advocaat da alternatif Hollandalı olarak listeye alındı. Yönetim Kurulu, Hollanda, Belçika, Kore, Birleşik Arap Emirlikleri Milli Takımlarını çalıştıran, Glasgow Rangers, Zenit, PSV, Mönchengladbach gibi kulüplerde görev yapan Advocaat için de gerekli araştırmaları yaparak çalışmalarını sürdürüyor.

DENİZLİ ZİRVESİ

Hoca arayışları içerisindeki Fenerbahçe'nin dünkü gündemi Mustafa Denizli'ydi… Başkan Yıldırım ve Abdullah Kiğılı, tecrübeli teknik adamla bir araya geldi. Kulüpte daha önce görev alan ve şampiyonluk yaşayan Denizli ile yapılan görüşmelerle ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Camiada destek gören Denizli'nin “Böyle büyük bir camiada tekrar görev yapmaktan onur duyarım” dediği öğrenildi.