SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünya futbolunun gizli patronu sayılan Jorge Mendes, haklarını elinde bulundurduğu Nani için Galatasaray'a haber yolladı.

Önümüzdeki hafta geliyorum, detayları İstanbul'da konuşuruz.

Dünya futbolunun sayılı yıldızlarından Nani, Aslan olmak üzere… Türk basınında ilk kez AMK'nın 11 Mayıs 2013'te duyurduğu Portekizli oyuncu, Manchester United'da Ferguson'ın halefi David Moyes tarafından kadroda düşünülmeyince kendisine takım aramaya başladı.

Nani ve menajeri Jorge Mendes önce 4.5 milyon eurodan 4 yıllık sözleşme öneren Galatasaray'ın teklifini beklemeye aldı. Ardından gözler Avrupa'nın yeni para fabrikası Monaco'ya çevrildi. Monaco Kulübü'nün başkanı Dimitry Rybolovlev'in yoğun ısrarına rağmen Nani'nin son sözü “Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek bir takımda oynamak istiyorum” olunca ibre yeniden Galatasaray'a döndü.

Ve beklenen haber dün futbolcunun menajeri Jorge Mendes'ten geldi… Dünya futbolunun gizli patronu ilan edilen Jorge Mendes, kulübe haber yollayarak, “Futbolcum teklifinize sıcak bakıyor. Rakamları yüz yüze konuşmamız lazım. 10 güne kadar İstanbul'a geleceğim” dedi.

TEK RAKİP JUVENTUS

Nani’yi Galatasaray kadar isteyen bir başka kulüp ise Juventus… Tıpkı sarı-kırmızılılar gibi şampiyonluğa son iki yıldır ambargo koyan Juve, 1 aydır Nani'nin peşinde… İtalyan yöneticiler Portekizli oyuncuyu “Cristiano Ronaldo gibi Sporting ve Manchester'dan sonra kariyerine futbolun merkezinde devam etmelisin” diyerek telkin ediyor. Ancak İtalyan kulübünün Galatasaray'ın verdiği ücretlere çıkamaması sarı-kırmızılı kulübün elini güçlendiriyor.

Bahadır ÇOKİŞLER/AMK