SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A planı Ersun Yanal!

Dün İstanbul’a gelen Yanal, listenin başında. Fakat yönetimin içinden bazı isimler yabancı teknik adam konusunda, henüz kararını vermeyen başkan Aziz Yıldırım’a baskı yapıyor.

Güncellenme: 09:10, 31/05/2013
A planı Ersun Yanal!

SPOR Toto Süper Lig'de 2 senedir G.Saray'ın ardından 2. olan ve bunun 3.'süne  tahammülü olmayan taraftar, F.Bahçe'nin yeni hocasını bekliyor. 3 sezon üst üste görev yaparak tarihe geçen Aykut Kocaman'ın istifasının ardından boşalan teknik direktörlük koltuğu için sarılacivertli yönetim, durmadan toplantı halinde.

DÜN gün boyu sık sık bir araya gelen başkan Aziz Yıldırım ve yönetimi, hoca sorunu masaya yatırdılar. Tabii ki çoklu ortamdan tek ses çıkması da beklenemezdi.

Kulüp binasındaki görüşmelerin çoğunda kulübün efsane ismi, NTVSpor yorumcusu Rıdvan Dilmen de yer aldı. Ve ortak karar bir türlü çıkmadı.

ESASINDA öğle saatlerinde Ersun Yanal İstanbul'a iniş yaptığında herkes ‘Bitti bu iş' yorumlarına başlamıştı.

Fakat durum biraz karışık. Evet, Ersun Yanal F.Bahçe'nin hoca adayları içinde.Hatta listenin ilk sırasında A planı olarak yer alıyor.

Yine de birçok alternatif de onun arkasından geldiği için dün herhangi bir açıklama yapılmadı kulüpten.

Karar çok yakında HOCA konusunda henüz yolun başında sarı-lacivertliler.

Hem Aziz Yıldırım hem de yöneticiler daha ortak bir noktada buluşamadılar. Bazıları Ersun Yanal, bazıları Mustafa Denizli, bazıları da yabancı hoca istiyor. Fakat son kararı  verecek olan Aziz Yıldırım, herkesi dinleyip, çabuk karar vermekten haklı olarak kaçınıyor.  Ama bu belirsizliğin çok uzun süreceğini zannetmiyoruz. F.Bahçe Yönetimi ya Yanal'la ya da yabancı bir hocaylamasaya oturacak gibi duruyor.

YANAL İÇİN İKİ BAŞKAN BİRBİRİNE GİRMİŞTİ!

HATIRLAYIN… Bir süre önce Aziz Yıldırım ile Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal, Ersun  Yanal'ın da olduğu kalabalık bir masada kavga etmiş ve gündeme oturmuşlardı. Sebep ise Ünal'ın kavga esnasında Yanal'ın yanında oturan Yıldırım'a kullandığı şu cümleyle ortaya  çıkmıştı: “Benim hocamı ayartmaya çalışıyorsun.”

F.BAHÇE’YE 5 GOL ATAN TEK HOCA!

ERSUN Yanal, sarı-lacivertlileri en çok 2005-06 sezonunda üzmüştü. Şampiyonluğa koşan sarı-lacivertlileri evinde ağırlayan, dönemin Manisaspor Teknik Direktörü Yanal, Kanarya'ya 5 gol atarak şampiyonluk yarışında büyük yara vermişti. 5-3 biten maç, F.Bahçe'nin son 10  yılda ligde 5 gol yediği tek maç.

MİLLİ TAKIM KARİYERİ

2004 yılında G.Birliği'nde sezonu tamamlarken, A Milli Takım'a teknik direktörlük yaptı Ersun Yanal. Milli takımın başında 15 maça çıkıp, 8 galibiyet, 4 mağlubiyet ve 3 beraberlik almayı  başardı. Yaşadığı Hakan Şükür polemiğinin ardından görevinden alınmış, yerine Fatih Terim  getirilmişti.

UEFA’DA ÇEYREK FİNALİ VAR

G.BİRLİĞİ'Nİ çalıştırdığı dönemde ligi 3. sırada bitirmeyi başaran Ersun Yanal, Ankara temsilcisine UEFA Kupası'nda çeyrek final oynatmayı başarmıştı. Blackburn, S.Lizbon,  Parma gibi takımları eleyerek çeyrek final oynayan Yanal'ı daha sonra kupayı alan Valencia  elemişti.

ALPER POTUK BU YÜZDEN Mİ GELDİ?

KANARYA, Ersun Yanal'la dirsek temasına geçince herkesin aklına aynı kişi geldi: Alper Potuk. Yaklaşık 10 gün önce, G.Saray'ı reddedip F.Bahçe'ye imza atan genç oyuncu, Eskişehir'den, yani Ersun Yanal'ın takımından transfer edilmişti. O gün, ‘Neden F.Bahçe?' diye soranlar, şimdi bu iki durumu birleştirip doğru sonuca ulaşabilirler!

İLK YABANCI ADAYLAR

F.BAHÇE'NİN yabancı konusundaki adayları ise yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. NTVSpor'un haberine göre sarı-lacivertlilerin yerli olmazsa alternatif  isimleri son olarak Wolsfburg'u çalıştıran Felix Magath ve Kayserispor'da başarılı bir sezon  geçiren ismi  Robert Prosinecki gündeme aldığı öğrenildi. Yönetimin yeni teknik direktörü 1 hafta içinde açıklaması bekleniyor.

İrfan YİRMİBEŞİ / AMK