SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Medical Park Başantrenörü Ergin Ataman, İzmir’e geldikleri gün başlayan bir takım gerginlikler yaşadıklarını, ancak maç başında kendisine yapılan terbiyesizliklerin hiçbir şekilde Karşıyaka basketbol takımı ve Ufuk Sarıca’nın bu sezon yaptıklarını gölgede bırakamayacağını söyledi.

Pınar Karşıyaka’nın müthiş bir sezon geçirdiğini kaydeden Ataman, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz de insanız, makine değiliz. Dünden beri yaşadıklarımız ilk 10 dakikamızı etkiledi. Düşündüğümüz stratejiyi sahaya yansıtamadık. Rakibimiz 11-12 sayı öne geçti ancak biz oyun disiplinimizi bozmadık. Oyuna sonradan giren Ender ve Ndong da çok büyük katkı verdi. Maçın ikinci yarısında kaçmaya çalıştık ama Pınar Karşıyaka takibini bırakmadı. Erken yaptığımız 1-2 atış maçı son topa kadar getirdi. Ümit Sonkol’un yokluğunda pota altını iyi kullandık. Sonuçta çok değerli bir galibiyet aldık. Önemli bir galibiyet serisiyle finale geldik. Bu galibiyeti yaşadığımız sıkıntılarda bize her türlü türlü desteğini veren Galatasaray camiasına armağan ediyoruz. Coşkulu şekilde oynayıp finalde elimizden geleni yapacağız.”

Ataman, bir soru üzerine statüyü tam olarak bilmediği için gelecek sezon Avrupa Ligi’nde olup olmayacakları konusunda birşey söyleyemediğini belirterek, “Galatasaray basketbola yaptığı yatırım, oynadığı basketbolla Euroleague’de daimi olmayı hak ediyor” dedi.

Galatasaray Medical Parklı oyuncu Furkan Aldemir ise seriyi 3-0 kazanıp finale çıktıkları için çok mutlu olduklarını belirterek, “Artık rakibimizi bekleyeceğiz. Sahamızda kaybetmeme özelliğimize devam edersek, şampiyonluğa ulaşabiliriz” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:09:40,