SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Trabzonspor’un kalecisi Tolga Zengin’e 1 maç men ve 10 bin lira para cezası verdi.

TFF’den yapılan açıklamada, kurulun, bordo-mavili takımın kalecisi Tolga Zengin’e sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle 1 resmi müsabakadan men ve 10 bin lira para cezası verdiği bildirildi.

PFDK, PTT 1. Lig’de Manisaspor ile Torku Konyaspor arasında oynanan play-off mücadelesinde taraftarların neden olduğu saha olaylarının yanı sıra basın toplantısına teknik direktör ve oyuncuların katılmaması nedeniyle Manisaspor’a toplam 12 bin lira para cezası uyguladı. Manisaspor Kulübü Başkanı Emre Hasgör, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 15 gün hak mahrumiyeti ve 7 bin 500 lira para cezası alırken, antrenör Ümit Şengül de aynı nedenlerden dolayı 1 resmi müsabakadan men edildi ve 5 bin lira para cezası verildi.

Torku Konyaspor’a ise aynı maçta yaşanan saha olayları nedeniyle toplam 15 bin lira para cezası verilirken, oyuncu Ali Turan da cezalı olduğu halde akredite alanında olmasından dolayı 4 bin lira para cezası aldı.

PFDK ayrıca, Spor Toto 2. Lig takımlarından Fethiyespor’un 8 bin lira, kulübün başkanı İsmail Öztürk’ün 90 gün hak mahrumiyeti ile 11 bin 250 lira para cezası almasına, aynı takımın antrenörü Muammer Sürmeli’ye de 1 maç men ve 2 bin lira para cezası verilmesini kararlaştırdı.

Bu arada, Spor Toto 2. Lig ekiplerinden Tepecikspor’a ise 2 bin 700 lira para cezası kesildi.

Yayınlanma Tarihi:16:32,