SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“O paraları istesem veririm ama Quaresma'lar Simao'lar geldi de ne oldu; Beşiktaş beşincilikten yukarı çıkamadı.Dengeleri bozmayacağım. Transfer popülizmi yapmam.”

Orman, siyah-beyazlı kulübün Ronaldinho'yu alabilecek güce sahip olduğunu belirtti ancak buna rağmen takım içi dengelerini bozmayacağını söyledi. AMK'ya özel açıklamalar yapan Fikret Orman, Beşiktaş'ın son yıllarda birçok yıldız oyuncu aldığını hatırlatarak, “Quaresma'lar, Simao'lar geldi. Ne oldu peki? Takım beşincilikten yukarı çıkamadı. Ben de istesem Ronaldinho'nun talep ettiği parayı veririm ama vermeyeceğim. Beni bilen bilir, transferde popülizm yapmam” diye konuştu ve 16 Haziran'daki genel kurul öncesi seçim yatırımı dedikodularına da cevap verdi.

‘BEL ALTI VURMASINLAR’

Fikret Orman, yıldız oyuncu transferini neden istemediğini de şu sözlerle açıkladı: “Önemli olan 100 metreyi koşmak değil, maratonu önde tamamlamak…” 16 Haziran'da yapılacak seçimle ilgili de görüşlerini bildiren Orman, “Hiçbir şeyden çekincem yok. Sadece bel altı vurmasınlar yeter. Centilmence bir seçim süreci yaşansın, kazanan Beşiktaş olsun” yorumunda bulundu.

Ersoy ÖZDEM/AMK