SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere basınından Telegraph’a konuşan Barcelona kulübünün 2. Başkanı Carles Vilarrubi, Real Madrid’den Chelsea’nın başına geçeceği iddia edilen Portekizli teknik direktör Jose Mourinho’nun ada ülkesinde başarılı olamayacağını ileri sürerek, “Chelsea, Mourinho’nun kulüp geçmişindeki başarılarını hatırlayarak belki yeniden elde edeceğini düşünüyordur ama onun gerçek yüzünü şimdi görecekler” şeklinde konuştu.

Portekizli teknik adamın İspanya’daki tavrını İngiltere’ye de taşıması halinde kulüple arasındaki ilişkisinin mutsuz geçeceğini belirten Vilarrubi, “Mourinho artık yaşını başını almış biri ve karakteri değişmeyecek. Bu Chelsea için felaket olacak” değerlendirmesinde bulundu.

Vilarrubi, Real Madrid’in en önemli rakibi Barcelona’nın yönetiminde olduğu için bu tip yorumlarda bulunacak birisi olmadığını vurgulayarak, asıl derdinin Mourinho’nun karakteri olduğunu, Portekizli teknik adamın İspanya’da kaldığı 3 sezon boyunca pozitif davranışlardan kaçınarak sadece anlaşmazlık ve tartışmalar yarattığını ileri sürdü.

Mourinho, Chelsea’nin başında kaldığı 2004-2007 sezonu arasında 2 Premier Lig şampiyonluğu ve 2 Lig Kupası ile bir İngiltere Kupası kaldırmıştı.