SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aziz Yıldırım'ın takım içi dengeleri hiçe sayan yıllık 8 milyon euroluk teklifini bir türlü içine sindiremeyen Kocaman, “Bana sormadan böyle bir şey yapamazsınız. Kuyt'a verdiğimiz söz ortada” dedi, tartışmanın ardından istifa etti.

Türk spor kamuoyu dün şok bir haberle güne başladı. Takıma bu sezonun sonlarında ivme kazandırmaya başlayan Aykut Kocaman, yönetici Ali Yıldırım'la birlikte istifa etmişti. Önceki gece sözlü olarak istifa eden Kocaman, dün de yazılı istifasını yönetime iletti ve bu da kabul edildi.

Peki bu istifanın nedeni neydi? Sıcağı sıcağına çok dedikodu dolaştı ama bunun birkaç sebebi vardı. En önemli neden ise başkan Aziz Yıldırım'ın birkaç gün önce Atletico Madrid'li oyuncu, G.Saray'ın sembol ismi Arda Turan'a yaptığı teklifti. Milli yıldıza yılık 8 milyon euroya gelen astronomik bir teklif yapan Yıldırım'a önceki gün yapılan toplantıda Kocaman sert çıktı.

Turan’a yapılan teklif için Kocaman'ın tavrı netti… Takım içi dengelerin alt üst olacağını başkanın yüzüne söyleyen Aykut Hoca, “Kuyt'ı tranfser ederken ona söz vermiştik. Takım içinde ondan daha iyi kazanan olmayacaktı. Bana sormadan böyle bir teklif nasıl yaparsınız?” çıkışı yaptı. Ve Aziz Yıldırım'la tartışma başladı.

Daha sonra karşılıklı saygı çerçevesindeki fikir söylemleri giderek sertleşti ve Aykut Kocaman da sözlü olarak “Ben bırakıyorum” dedi. Bu söze sinirlenen Aziz Yıldırım, “Bunu yazılı olarak da istiyorum” dedi ve ikili oradan ayrıldı. Ardından da Kocaman, ertesi gün yolladığı kağıtla istifasını yazılı olarak sundu.

ALİ YILDIRIM’LA TRANSFER GÖRÜŞMESİ YAPINCA…

İşte bir başka neden… Şampiyonlar Ligi finalini izlemek için Londra'ya giden Aykut Kocaman'ın burada bazı transfer görüşmelerinde de bulunduğu, görüşmede yönetici Ali Yıldırım'ın da yer aldığı öğrenildi. Ali Yıldırım'ın transfer görüşmesinde yer almasından rahatsız olan Yıldırım, önceki gün yapılan yönetim kurulu toplantısında Kocaman'a bu rahatsızlığını da dile getirdi. Bunun da istifayı getiren bir etken olduğu iddia edildi.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK