SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Aysal’n listesi

G.Saray Başkanı Ünal Aysal, yeni seçime gireceği yönetim kurulu listesini açıkladı. Transferler hakkında da konuşan Aysal, Arda'nın geri dönebileceğini söyledi.

Güncellenme: 14:54, 30/05/2013
İşte Aysal’n listesi

G.Saray’daki seçime tek aday olarak girmesi beklenen Ünal Aysal, GSTV’de soruları yanıtladı ve yeni yönetim kurulu listesini açıkladı. Aysal’ın listesinde Abdurrahim Albayrak, Adnan Öztürk, Ali Dürüst bulunmuyor.

İŞTE AYSAL’IN LİSTESİ

Özkan Olcay, Ümit Özdemir, Dursun Özbek, Şükrü Ergün, Sedat Doğan, A. Gündüz Özdemir, Emir Sarıgül, Mehmet Cibara, Mete İkiz, Adnan Nas

Yedek liste: A. Yüce Ocaklı, Mehmet İpekdokuyan, Necati Demirkol, Mehmet Karlı, Ebru Köksal

AYSAL’IN AÇIKLAMALARINDAN SATIRBAŞLARI ŞÖYLE…

– 2 sene evvel iyi bir ekiple yola çıktık. G.Saray’ın işleyişini iyi bilen arkadaşlarımızla hep beraber… Zaman zaman bazı duyumlar aldınız, yönetim içinde bir türlü huzur bulunmadığı içinde söylemler oldu. Fikir ayrılıkları konuşarak çözülür dedim. Biz neticede hepimizin toplu olarak doğru bildiğimiz yapıldı. Çok dolu dolu geçen bazı arkadaşlarımızda bir yorulma izlendi. Sporda bu çok sık rastlanan bir şey. Televizyonda bile bir yöneticimiz çok yoruldum diye ifadeler verdi.

FİKİR AYRILIKLARI VAR

– Bizim yeni bir güçle yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Daha sorunların bir kısmı halledilmiş durumda. Bambaşka başarıları hedefliyoruz. Sistemimizi geliştirmek zorundayız.

– Fikir ayrılıkları var. Fikir ayrılıklarının artması ve bunun rahatsızlık yaratması yorucu bir şey.

– Seçim evvelden planlanmış bir şey değil. Bu işin başını çeken başkan, bir yerde bir çizgiyi çizip hesabını yapmak zorunda kalıyor. Son maçtan sonraki toplantıdan sonra, böyle bir şeyi gündeme koyalım diyenler oldu. Arkadaşlarımızın bazıları rahatsızlıklarını dile getirdiler. Tamam dedim, kendimizi yenilememiz gerekiyor.

DÜRÜST’E BAŞKANLIK TEKLİFİ

–  Yönetim Kurulu’nun bu kararı aldığı günü istifamı verdim. Ali Dürüst benim çok eski arkadaşım. Ve dedim ki, “G.Saray’da tecrüben var. Bu şansını kullanmak ister misin? Gel başkanlığa aday ol, ben olmam” dedim. Ali, “Yok. Ben de yorgunum” dedi. Dışarıdan yardımcı olacağını söyledi.

– Bunun üzerine ben de kendi hazırlığımı yaptım.

– Kimseye kırgınlığım yok. Aramızda kırgınlık sebebi olabilecek bir şey doğmadı. Bunlar gönül işi…

TERİM’LE SORUN VAR MI?

– Yaptığımız iş aslında sahnenin önü.. Bir de arkası var. Önünde teknik direktör var, arkasında başkan ve ekibi var. Her türlü desteği sağlarsak, sahnenin önü güçlü olur. Benim görevim bu. Hoca bu görevini gayet güzel yaptı. Ben de görevimi iyi yapmaya çalıştım.

– Ne geçmişte bir sorunum oldu ne de ileride sorunum olacağını düşünüyorum.

– “Hocayı atalım satalım” bu aklımdan bile geçmedi. Ligin bitimine 6-7 hafta kalmış, G.Saray şampiyonluğa oynuyor… Mantıklı bir insan olarak bu işi hocasız bitirebilir miyim?

TERİM İLE FERGUSON TARZI BİR SÖZLEŞME YAPILACAK MI?

– Ferguson’un nasıl bir sözleşmesi olduğunu bilmiyorum. Bilsem yapardım.

LİSTEYİ BELİRLERKEN KRİTERLERİ NE OLDU?

– G.Saray Spor Kulübü’nün içinde çok önemli başka bir uzuv var. Sportif AŞ futbolu yöneten bir şirket. Halka açık şirketimiz. Bundan evvelki dönemlerde, bütün bu işler kulüp tarafından yapılıyordu. Bir futbol komitesi vardı. Geçtiğimiz dönemde bu komite yoktu, 2 yöneticimiz vardı. Bugün artık futbol koordinasyonu yapılacaksa Sportif AŞ ile yapılacaktır.

– Bütün camianın doğru ve eşit temsil edilmesine çok dikkat ettik. Biz yenilikçiyiz ama geleneklerimizi feda etmek üzere yenilikçi değilliz. Her şey değişiyor. Biz de değişiyoruz, G.Saray da değişmek zorundadır. Bunu uygulayabilecek bir yönetim kurulu…

– Kurumsal yapımızı iyi bilen ve bunu bundan sonra en iyi şekilde uygulanması için çaba sarf edecek, profesyonel yöneticilerimize yardımcı olacak yöneticileri seçtik.

– Daha genç isimleri devreye soktuk. Biraz gençleşelim dedik. G.Saray’ın ileride başkanı olabilecek arkadaşlarımıza bu tecrübeyi yaşatmak istedik.

– Seçim süresi çok net. Yeni tüzüğümüze göre, seçim süresi net 3 yıldır. Bir sürü yerden görüş aldık. Benim başkanlığımda mutlu olunmadığı takdirde 1 yıl da olabilir.

DANIŞMA KURULU GELİYOR

– G.Saray’a gönül vermiş bir sürü isim hizmet aşkı ile yanarken bu yapının içine girmeye çekiniyor. Yüzlerce talep geldi, yönetim kurulu üyesi olmak için… Biz burada çok seçici olmak zorunda kaldık. Ancak öbür tarafta çok büyük yetenekleri ve imkanları olmasına rağmen, bu tip yönetimlere katılmaktan korkan başka isimler de oldu. Artık profesyoneller ve yöneticilerin yanında bir danışma kurulu da olacak.

ARENA’NIN ÜZERİN KAPANACAK MI?

– Stadın üzerinin kapanması bu yaz programımızda yok. Bizim GSGM ile oturup karara bağlamamız gereken, sorunları kapsayan bir proje…

TRANSFER AÇIKLAMALARI

– 2011-12 sezonunda yepyeni bir takım kurduk. Bu takımı nasıl daha iyi çalıştırırız, buna ek güçler ekledik. Önümüzdeki süreçte artık bu takım nasıl mükemmel oynar, bunu karşılayacak eksiklerimizi tamamlayacağız. Stoper eksiğimiz tamamlandı, Avrupa’nın en iyi stoperini aldık.

MELO GİDECEK Mİ?

– Hocamızın muhtelif beyanlarını da izlediniz. Bir sol bek ihtiyacı var. Melo’nun sorunu hala ortada. Bunun kararları bugünlerde verilecek. Melo çok iyi bir oyuncu. G.Saray’a büyük katkıları oldu.

ARDA GELİYOR MU, BURAK GİDİYOR MU?

– Burak’la ilgili benim elime gelmiş teklif yok. Gönülsüz oyuncuyu takımda tutmak istemem. Gitmek istiyorum derse, Arda’da olduğu gibi…

– Arda dönebilir. Arda’nın da öncelikleri var. Arda dönerse sadece G.Saray’a döner.

– Transferleri kamp dönemine yetiştireceğiz.

– Robben’i bu sezon alamadık, seneye alabiliriz.

ALPER POTUK TRANSFERİ

– Alper Potuk’un bizim için asıl önemi bir yabancı kontenjanını serbest bırakmaktı. Biz de orada bir boşluk var şuanda. Almak istedik mümkün olmadı. Rekabeti fazla zorlamak doğru değil. Biz orasını en iyi şekilde dolduracağız. Melo, Alper’den çok daha iyi çok daha deneyimli bir oyuncu.

YABANCI SINIRI

– Türkiye’nin bu tip kısıtlamalarla kendisini yurt dışında bırakmasının anlamı yok. 50 yabancı mı bizim milli takımımıza etki yapacak. Yabancı katkısını kullanmadığımız sürece dövüşe tek elle giriyoruz.

– Söylemlerin TFF’den dönüşü olmuyor. Bunlar malesef müzakereye açık değil. Bu işler dayatma ile yürütülüyor. Karşılıklı müzakere etmezseniz gelişimi  sağlayamazsınız.

Yayınlanma Tarihi:14:08,