SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Senelerdir basketbola çok ciddi yatırımda bulunan, ancak son yıllarda büyük düşüş yaşayan Anadolu Efes’te kriz bitmek bilmiyor. Takımın yıldızı Vujacic ile başantrenör Oktay Mahmuti arasında sıkıntılar olduğu konuşuluyor. Vujacic’in, Mahmuti’den özür beklediği, başarılı antrenörün ise yıldız oyuncuyu kadrosunda görmek istemediği iddia ediliyor. Takımda çatlak sesler yükselirken, yarı final serisinde Banvit’e kaybedilen maç sonrasında Başkan Tuncay Özilhan duruma el koydu.

Teknik heyet ve oyuncuların dikkatini çeken Özilhan’ın, “Bu sezon başarısızlığa tahammülümüz yok. Banvit de, Galatasaray da, Karşıyaka da bize göre daha mütevazı şartlarda yarışıyor. Herkes kendisine dikkat etsin. Bu sezon şampiyon olmak zorundayız” dediği öğrenildi.

EMIR PRELDZIC BOMBASI

Anadolu Efes’in gelecek sezon için transfer çalışmalarına başladığı da ortaya çıktı. Lacivert-beyazlıların, Fenerbahçe Ülker’in yıldızı Emir Preldziç’le ciddi şekilde görüştüğü kaydedildi. Sarı-lacivertlilerle sözleşmesi biten Boşnak asıllı yıldıza senelik 2 milyon euro önerildiği ve prensip anlaşmasına varıldığı dile getirildi. Türk statüsünde de görev yapan Emir Preldziç, Fenerbahçe Ülker’de eski başantrenör Piangiani’yle sıkıntılar yaşamıştı.

Yayınlanma Tarihi:10:16,