SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’a İnönü şoku!

Beşiktaş yönetiminin yıkım ve projelendirme konularında sorun olmadığını açıkladığı İnönü Stadı için henüz izin alınmadığı ve projenin onaylanmadığı ortaya çıktı.

Güncellenme: 12:24, 30/05/2013
Beşiktaş’a İnönü şoku!

Beşiktaş kulübünün tarihi İnönü Stadı'nın yıkımı için Spor Genel Müdürlüğünden henüz izin almadığı ve yeni stat projesini de onaylamadığı ortaya çıktı.

Milliyet gazetesinden Ayşe Yeşin’in haberine göre, siyah-beyazlı yönetimin yıkım ve projelendirme konularında sorun olmadığını açıklamasına karşın, genel müdür Mehmet Baykan'ın “şu ana dek bize gelip yıkım izni almadılar. Projeleri için de bizden onay almaları şart. Aksi takdirde kazma bile vuramazlar” ifadeleriyle tepkisini dile getirdiği öğrenildi.

Fenerbahçe'nin Şükrü Saracoğlu, Galatasaray'ın ise Türk Telekom Arena statları için belirlenen prosedürü yerine getirdiğini belirten genel müdürlük yetkilileri, mülkiyeti spor teşkilatında olan bu statlar için gerekli izin ve proje tasdiklerinin yapılmasından sonra inşaa işlemlerinin başladığına dikkat çekti. Herhangi bir kulübe ayrıcalık tanınmasının mümkün olmadığını ve Beşiktaş kulübünün de ancak belirlenen işlemleri yerine getirmesi durumunda yıkım işlemine başlayabileceğinin altını çizen yetkililer, “Yasal olmayan bir işlem yapılmasına kesinlikle izin verilemez” şeklinde konuştu.

Yaklaşık bir haftadır Beşiktaşlı yöneticilerin Ankara'ya gelerek gerekli izinleri almasını bekleyen Spor Genel Müdürlüğü, söz konusu görüşmenin bugün gerçekleşebileceğini kaydetti. Başkan Fikret Orman ve beraberindeki heyetin öngörülen işlemler için bugün başkentte olabileceği öğrenildi.

Bu arada İnönü Stadı'nda Ağustos ayına dek çeşitli müzik organizasyonları olacağını da vurgulayan teşkilat yetkilileri, izin ve onay verilse bile yıkım işleminin belirtilen tarihten önce yapılmasının zor olduğunu söyledi.

Yayınlanma Tarihi:12:19,