SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arda dönmek istiyor ama…

Fatih Terim'in dön çağrısına cevap verden Arda; “Hocam; Galatasaray’a dönerim dönmesine de taraftarı ne yapacağız? Bana hala kızgınlar ve beni çok üzüyorlar” dedi.

Güncellenme: 11:49, 30/05/2013
Arda dönmek istiyor ama…

İki sezon önce rekor bonservisle (12 milyon euro) Atletico Madrid'e gitti, ilk senesinde UEFA Avrupa Ligi'ni kazandığı İspanyol ekibi ile iki hafta önce İspanya Kral Kupası'nı kaldırmanın onuruna erişti. İngiliz devi Chelsea, Arda Turan'ı gözüne kestirdi. Fenerbahçe milli yıldıza yıllık 8 milyon euro teklif etti. Gelişmeleri takip eden Galatasaray da Arda için devreye girdi. Hatta Fatih Terim harekete geçti.

İMPARATOR’UN TELEFONU YETTİ

Eski talebesini telefonla arayan Terim, kısa ve öz konuştu: “Artık yuvana dönme vakti Arda. Seni takımımda görmek istiyorum.”

Bu sözler karşısında duygulanan Arda, İmparator'a teşekkür etti ve Atletico Madrid'i ikna etmeleri halinde teklifi kabul edeceğini söyledi. Ancak Arda'nın kafasında bir soru işareti vardı ve yıldız oyuncu ağzındaki baklayı çıkardı: “Hocam sizinle tekrar çalışmayı, Galatasaray'a dönmeyi isterim ama taraftarı ne yapacağız? Bana çok kızgınlar. Beni kırdılar ve üzmeye devam ediyorlar. Fenerbahçe'ye gideceğime inananlar bile var! Bunları hak etmedim.”

Kafası karışık Arda'ya Terim'in cevabı ise şu oldu: “Sen yeter ki dön, taraftar seni bağrına basar, kırgınlıklar hemen unutulur.”

Bahadır ÇOKİŞLER / AMK

Yayınlanma Tarihi:06:35,