SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Adalı’dan Orman’a ağır suçlama!

Beşiktaş başkanlığına adaylığını koyan Serdal Adalı, basın toplantısı düzenleyerek hedeflerini anlattı. Adalı, Orman'a ağır suçlamalar da yöneltti.

Güncellenme: 11:45, 30/05/2013
Adalı’dan Orman’a ağır suçlama!

Beşiktaş başkanlığına adaylığını koyan Serdal Adalı, Çırağan Sarayı’nda bir basın toplantısı düzenledi. Adalı, burada yaptığı açıklamada Beşiktaş için hazırladıkları projeyi, göreve gelmeleri halinde yapacaklarını anlattı.

İşte Adalı’nın konuşmasında satırbaşları:

– Ekonomik anlamda gücü azalmış, gücünü tam olarak yansıtamamış Beşiktaş görmek bizi üzüyor. Beşiktaşlılar olarak zor durumu farkındayız. Beşiktaş’ın güçlü bir başkana ve yönetime ihtiyacı var. Beşiktaş dünyada zirveye oynamalıdır. Beşiktaş’ın vizyonu bunu gerektirir. Oluşturacağımız yönetim ve profesyonel kadrolar, Beşiktaş’ın her anlamda zirveye kanat çırpmasını sağlayacaktır.

– Beşiktaş’a gönül verenlerin neyi arzuladığını çok iyi biliyoruz. Türkiye’de ve dünyada Beşiktaş’ın hak ettiği konuma gelebilmesi için güçlü bir finansal yapı gerektiği hepimizin malumudur.

– Beşiktaş’ın gelecekteki gelirlerini koruma altına almış olacağız. Borçla anılan Beşiktaş’ın kasası ekibimizin yönetime gelmesiyle yüksek gelirleriyle anılır hale gelecektir. Beşiktaş her zaman büyük, güçlü ve kenetlenmiş bir ailedir. Beşiktaş’ın modern sosyal tesisleri hak ettiğine inanıyoruz.

ADAY OLDUĞUNU YENİDEN AÇIKLADI

– Talip olduğumuz 110 yıllık çınarın büyük sorumluluğunu farkındayız. Özetle, Beşiktaş yönetimi yapacağı icraatlarla genel kurul üyelerinin taraftara olan borcunu misliyle ödeyecektir. Beşiktaş’ı yönetmek için yürek kadar güce ihtiyaç vardır. Bizler bu inanç ile 17 Haziran sabahı görevi devralmak için adaylığımı sizlerin huzurunda bir kez daha açıklıyorum.

ÖNCEKİ SEÇİMDE NEDEN ADAY OLMADI?

– 2011’de adaylık konusu gündeme geldiğinde, aday olup olmayacağım konusunda Fikret Bey de dahil camianın önde gelenleri ziyarette bulunmuştu. O tarihde gerek psikolojik gerek de ailem olarak çok hazır değildim. Ancak bir noktada artık Beşiktaş’ın kayyuma devredilmesi konusunu söyledikleri gün bunu ben de dahil Beşiktaş’ta kabul edeceği bir şey değildir. Adaylık konusu da zaten o günden sonra gündeme geldi. 10-12 gün sonra camiada gitmediğim kimse kalmadı. Ben Beşiktaş’a üçüncü katta başkanların arasında bir resmim olsun diye başkan olmam. Eğer bir katkım olacaksa, kalıcı çözümler üretebileceksek ben başkan olurum. Kongre sürecinde ortaya çıkan insanlardan hiç de hoş olmayan teklifler almaya başladım.

– Süleyman başkanımızın da adının geçtiği bir bildiri yayınladı. Bu noktadan sonra benim faydamın olmayacağını inandım. Beşiktaş’a fayda getirecek bir ekip de yapamadım.

– Ben eğer Beşiktaş’a faydam olmayacaksam, kalıcı bir çözüm bulamayacaksam Beşiktaş’a başkan olmamın bir şey ifade edeceğini düşünmüyorum.

‘DERNEK’ MESAJI!

– Derneklere çok uzak bir insan değilim. Gelip benimle hiç bir derneğin adamını yönetime almam. Ama eğer Beşiktaş’a fayda getirecekse, sırf dernektendir diye de almamazlık etmem. Pazarlık etmem kimseyle…

– Beşiktaş yönetimindeki 6 kişi bizim önerdiğimiz isimler.. Bunlar çok normal. Şimdi karşı karşıya seçime gidiyoruz, bundan da çok mutluyuz.

FİKRET ORMAN’A AĞIR SÖZLER!

– Beşiktaş’ın düzlüğe çıkmış bir hali yok. Söyleyeceğim rakamlar hepinizin bildiği rakamlar. Eğer Beşiktaş’ın borcu 150 milyon lira azalmış derse o doğru olmaz. Beşiktaş’ın kısa vadeli borçları 345 milyondan 250 milyona inmiş. Uzun vade borçları 133 milyon TL’den,  258 milyon TL’ye çıkmış. 150 milyon lirayı öderken nereden sağlamışlar. Hep ödediklerini söylüyorlar. Ne yaptınız, yeni bir arazi mi sağladınız, üzerine imar alıp Beşiktaş’a gelir sağayacak bir şey mi yaptınız?

– Yapılan şey ortada. Sermaye artışından gelen 80 milyon lira… O paranın girişi var, 35 milyon dolarlık bir kredi var bir de ceplerinden koydukları 20-25 milyon lira, onu da geri almışlar.

– Sayın başkan bize kaynağı nasıl yaratmış, bunu anlatsın. İnsanların gözüne baka baka kandırma kabiliyetimiz yok. Bize lütfen, gerçek rakamlarla kaynağı nereden yaratmış bunları anlatsın. Başka bir yönetim de olsa o paralar ödenecekti zaten.