SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spartak Moskova, Emenike için 11 milyon euro bonservis bedeline kadar yükselen F.Bahçe'ye “Takassız, garanti 12 milyon euroyu verin, transfer gerçekleşsin” teklifini yaptı.

F.Bahçe, Emenike transferinde mutlu sona çok yakın. Doktor Ömer Taşer'in kontrollerinden temiz raporu alan ve transferinde bir pürüz kalmayan Nijeryalı yıldız, sarı-lacivertliler ile yıllık 3 milyon euro garanti para karşılığında anlaşmayı sağladı. Transferin hala açıklanmamış olmasındaki neden ise Spartak Moskova ile F.Bahçe arasındaki pazarlıklar. 14 milyon euro isteyen Ruslar'a Kanarya, 11 milyon euro önermişti. Ve dün yapılan son görüşmede Moskova ekibi, “Hiçbir oyuncuyu takasta istemiyoruz. Ne Krasic ne de Stoch. 12 milyon euroyu getirin, bu transfer bitsin” diyerek masadan kalktı.

YENİ KONU ÖDEME PLANI

Şimdi sarı-lacivertli yönetimin, bu rakamı 12 milyon euro olarak kabul edip, ödeme planını geniş zamana yaymak için yeni bir teklif hazırlamaya karar verdi.

AMAN GEÇ KALMA ERKEN GEL!

Emenike’nin transferinde şöyle bir bilgiye ulaştık. Oyuncunun sakatlığı ciddi değil ama sağlam bir hazırlık kampı yemezse, dönüşünde büyük sıkıntı olabilir. Yani bu transfer, bir an önce bitirilip, hazırlık kampına yetişmesi lazım.

Eser ERENLER/AMK