SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ronaldinho gelebilir ama…

AMK’nın kulisleri karıştıran haberi doğrulandı, Beşiktaş taraftarı havalara uçtu. Şimdi sıra transferi bitirmek için sponsor bulmaya geldi.

Güncellenme: 09:30, 29/05/2013
Ronaldinho gelebilir ama…

Messi’den önce o vardı; Ronaldo de Assis Moreira yani namı diğer Ronaldinho… PSG'de başlayan Avrupa kariyerini Barcelona'da zirveye taşıyan, dünyada yılın futbolcusu seçilen, Milan'da oynadıktan sonra ülkesine geri dönen Brezilyalı süper yıldız Beşiktaş ile temasta. Yakın zamana kadar ‘Türkiye'ye gelmez' denilen Guti, Quaresma, Simao gibi yıldızlara siyah-beyazlı formayı giydiren Kara Kartal, Avrupa transfer piyasasını sarsacak yeni avını gözüne kestirdi; efsane futbolcunun menajeriyle görüşmeler resmen başladı. Ve Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, görüşmeleri doğruladı. Orman, “Ronaldinho Beşiktaş'a gelmek istiyor” dedi. Yani inanılmaz bilek hareketleri ve akıl almaz golleriyle dünyayı peşine takan Sambacı Beşiktaş formasını giymeye hazır.

ÇARE SPONSORDA

Ancak her güzelin olduğu gibi ‘10'unda bir bedeli var. İlk açıklamalara göre bu bedel 15 milyon euro. İlk etapta imkansız gibi gözükse de daha pazarlıklar başlamadı bile. Ronaldinho'nun yeniden Avrupa futbolunu istediğini bilmeyen yok. Ayrıca, Ronaldinho gibi adı para ve reklam ile anılan, tribünleri tıklım tıklım dolduracak, kulüp ürünlerini tavana vurduracak, forma satışından rekor kırdıracak bir isim için ‘imkansız' asla yoktur. Özellikle uluslararası şirketlerle son dönemdeki ilişkileri ile dikkat çeken Beşiktaş'ın Sambacı için sponsor arayışlarına hız verildi. Ronaldinho'nun menajerleri ile temaslar kesilmezken ciddi bir sponsor bulunması halinde görüşmelere hız verilecek.

DELGADO’YU ÜLKER GETİRMİŞTİ

Beşiktaş, sponsor transferine yabancı değil. 2006'da Arjantinli 10 numara Matias Delgado'nun FC Basel'den siyah-beyazlı takımına transferinde 5.5 milyon euroluk bonservis bedelini Ülker grubu karşılamıştı. Bu sponsor desteği o dönemki şartlar için bir ilk anlamını taşıyordu.

SANAL ALEM COŞTU

@thememyk Ronaldinho Beşiktaş'a gelirse Beşiktaş forması alıp sezon içinde hiçbir maçını kaçırmıcam.

@askimkokorec Ronaldinho, Beşiktaş, Allahım sen konuyu biliyosun.

@mervembel Ronaldinho Beşiktaş'a gelirse çıldırırım. 2006 yılında Dünya Kupası maçlarını sırf o herif için izliyodum.

@BoslslerMuduru Ronaldinho, Beşiktaş'a gelirse muhteşem olur :))

@serknunlu Ronaldinho Beşiktaş'a gelmek istiyorsa Adalı getirir, Fikret Orman sen sıkıntı yapma ya :D

@usludurogulcan Ronaldinho gelirse; buralarda Sneijder, Kuyt, Drogba, Sow diye bağıranlar bi kaybolsun lütfen.

@atahan1903 Serdal Adalı Başkanım hemşerim Ronaldinho'yu getir bize!!!

@MerveCelikBJK İNŞALLAH Ronaldinho Beşiktaş'a gelir :)

@gokhann__ Ronaldinho Beşiktaş'a gelirse eğer tüm ateistler Müslüman olur lan.

@9KAAN1903 Ronaldinho haber doğruysa güzel olur keşke gelse dünya gündemi Beşiktaş olur.

@YCan1903 Ronaldinho küçüklüğümden beri en sevdiğim oyuncu, Beşiktaş'a gelirse mutluluktan ölebilirim heralde..

@ozannodaa Ronaldinho Beşiktaş'a mı ağlarım ama :D

TWITTER’I 3 BÜYÜKLERİ KATLIYOR

Ronaldinho’nun dünyada nasıl bir ilgi gördüğünü, yani Beşiktaş'ın bu transferi gerçekleştirmesi halinde nasıl bir popülarite kazanacağını anlamak için yıldız futbolcunun twitter adresine bakmak yeterli. Sambacının @10Ronaldinho twitter hesabının takipçi sayısı 6 milyonun çok üzerinde. Bu rakam Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin takipçi sayısının toplamının da çok üzerinde.