SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“ Kocaman oyuncumu çok istedi, sonra garip bir hale soktu. Krasic'i isteyen kulüpler var. Ancak F.Bahçe'den aldığı 2.2 milyon euroyu ödeyen yok. Bu yüzden ayrılması durumunda farkı F.Bahçe öder.”

Büyük umutlarla transfer olduğu Fenerbahçe'de hayal kırıklığı yaratan ve gönderilmesi gündeme gelen Milos Krasic tam anlamıyla kulübün başına bela oldu. 3 yıllık sözleşmesi daha bulunan Sırp oyuncunun menajeri Dejan Joksimovic ile yönetim arasındaki pazarlıklar başladı. Joksimovic yılda 2 milyon 200 bin euro garanti ücret alan Krasic'in gönderilmesi için Fenerbahçe yönetiminin bonservisinde kolaylık yapması gerektiniğini savunuyor.

‘RUSYA’YA GERİ DÖNMELİ' 

Sırp yıldızın Türkiye'deki ilk sezonunda bazı nedenlerden dolayı oynayamadığına dikkat çeken Joksimovic, “Krasic'i isteyen kulüpler var. Ancak Fenerbahçe'den kazandığı 2.2 milyon euroyu ödeyen yok. Bu yüzden ayrılması durumunda aradaki farkı Fenerbahçe ödemek zorunda. Krasic'in oynamaya ihtiyacı var, yeni bir takım bulmaya çalışıyoruz. Büyük bir oyuncu ve 28 yaşında. 3-4 sene daha üst düzey futbol oynayabilir. Krasic'in ikinci bir şans bulması için Rusya'ya geri dönmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

3 KULÜP ONUN PEŞİNDE

Krasic'in banservisinin ücretsiz verilmesini isteyen menajeri, Rusya'nın yüksek tirajlı gazetesi İzvestia'da yer alan açıklamasında “Krasic 2010 yılında CSKA'dan Juventus'a gittiği dönemde Rus futbolunun bütün büyük kulüpleri kendisini istiyordu. Ancak şu an durum farklı. Buna rağmen Rusya Premier Ligi'nden teklifler var. Eğer Krasic kariyerinde ikinci bir çıkışı yapmak istiyorsa yeniden Rusya'ya dönmeli” ifadelerini kullandı. Rus basını D.Moskova, Rubin Kazan ve Kuban'ın Krasic'i istediğini yazdı.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK

Yayınlanma Tarihi:09:23,