SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hollanda medyası ani bir kararla istifa eden Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın ayrılışına geniş yer verdi. Haberi son dakika gelişmesi olarak duyuran gazete ve televizyonlar, Kocaman'ın yönetimle görüş ayrılığına düştüğünü ve bu yüzden istifa ettiğini aktardı.

“Kuyt'ın hocası istifa etti” başlığıyla haberi duyuran ülkenin en yüksek tirajlı gazetesi Telegraaf, Kocaman'ın Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile yeni sezon hakkında görüştükten sonra ayrıldığını duyurdu.

Haberde, daha önce iki kez istifa etmesine rağmen ikna edilen Kocaman'ın Türkiye Kupası'nı kazandıktan bir hafta sonra aldığı bu son kararın Yıldırım tarafından kabul edildiği belirtildi.

“Kocaman Fenerbahçe'den gitti” başlığını kullanan Hollanda yayın kurumu NOS, Türkiye Kupası'nı kazanan ve UEFA Avrupa Ligi'nde takımını yarı finale çıkartma başarısı gösteren Aykut Kocaman'ın yönetimle sorun yaşadığını kaydetti.

Voetbal International adlı spor sitesi ise haberi, “Kuyt'a yeni teknik direktör gelecek” başlığıyla verdi. Fenerbahçe'nin yeni teknik adam arayışına girdiğine işaret edilen haberde, Aykut Kocaman'ın sarı-lacivertlilerin başına geçtiği ilk sene şampiyonluk yaşadığı hatırlatıldı.