SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yobo'yla 1 sezon boyunca yan yana oynayan, Kuyt'la da milli takımda yıllardır birlikte olan 29 yaşındaki stoper, sorularıyla transfer olacağının sinyallerini verdi.

Kulübün ödemeleri düzenli yapıp yapmadığını ve şehrin nasıl olduğunu öğrenmeye çalışan Heitinga, bazı menajerleri de arayarak aynı soruları yöneltti, heyecan arttı!

F.Bahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, geride bıraktığımız sezonda en çok problemi, defans hattında yaşadı. Normalde tüm defansif yapıyı üzerine kurduğu Joseph Yobo'nun etliye sütlüye dokunmayıp kaçak dövüşmesi, Bekir İrtegün'ün tam bir saatli bomba olması, Egemen Korkmaz'ın ise formunu geç bulması, sarı-lacivertlilerin sezon boyunca hep yediği golü çıkarmaya çalışmasıyla geçti.

Ve Kocaman da bu durumu gördükten sonra yeni futbol mevsimi için önlemini almaya karar verdi. Buna göre Aykut Hoca, takıma 2 defans oyuncusu aldıracak. Bunların biri Türk, diğeri ise Yobo'nun yerine geçecek ve tüm defans hattını yönlendirecek tecrübeli bir isim olacak. Kocaman'ın aklındaki o isim ise Johnny Heitinga. 85 kez Hollanda Milli Takımı'nda forma giyen, 4 yıldır Everton'ın banko stoperi olarak Premier Lig'de boş gösteren 29 yaşındaki defans oyuncusunun F.Bahçe'nin radarında olduğunu ise şans eseri öğrendik.

DEMEK Kİ TEKLİF ALMIŞ!

Durumu özetlemek gerekirse. Heitinga önce Everton'da 1 sene beraber oynadığı Yobo'yu, ardından Hollanda Milli Takımı'nda yıllardır birlikte oynadığı Kuyt'ı ve son olarak da bazı menajerleri arayarak aynı soruları sordu: “F.Bahçe nasıl takım? Kulüp ödemeleri düzenli yapıyor mu? İstanbul şehri nasıl?” Bu soruları herhalde turistlik bir gezi için sormadı Heitinga. Yani F.Bahçe'nin oyuncuyu istediği, teklif yaptığı ve Heitinga'nın da bunu değerlendirmek için bilgi topladığı anlaşılıyor. Bakalım Hollandalı yıldız, İstanbul'a gelmek için ikna olacak mı?

İrfan YİRMİBEŞ/AMK