SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş ile yolları ayrılan Samet Aybaba, yönetim kurulu hakkında olay yaratacak açıklamalarda bulundu. Tecrübeli çalıştırıcı, Milliyet gazetesinden Erdal Cömert‘e verdiği demeçte, “Ara transferde Shakhtar'lı Alex Teixeira'yı istedim ama Lucescu bırakmadı. Sonra Tamer Kıran, Dentinho'yu Önder Özen'in önerisiyle almış. Yani 6 aydır arkamdan iş çeviriyorlarmış” ifadelerini kullandı. Yönetimin ocak ayından bu yana Önder Özen’le çalıştığını söyleyen Aybaba, “O zamandan beri altımı oyuyorlarmış. Arkamdan iş çevirmişler” diye konuştu.

LİGİN son haftalarında Beşiktaş'ın ikincilik ihtimalinin yeniden ortaya çıkması üzerine yönetimin endişelendiği bilgisini aldığını da söyleyen Aybaba, “Beni gönderemeyecekleri için ikinci olmamızdan korkmuşlar. ‘Eğer Şampiyonlar Ligi'ne gidersek hocayı nasıl yollarız?' demişler” ifadelerini kullandı.

AYBABA ayrıca sözleşmesi gereği hiç ayrılmayacakmış gibi çalıştığını da belirtirken, ligin bitmesine 5 hafta kala transfer listesini yönetime verdiğini söyleyip “Listede Eskişehirspor'dan Alper Potuk ve Veysel Sarı vardı. Ayrıca Trabzonspor'un kalecisi Tolga Zengin de vardı. Bunun yanı sıra kendilerine yabancı oyuncular için de geniş bir liste sundum” şeklinde konuştu.