SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bosna Hersekli futbolcu Edin Vişça, Bosna Hersek A Milli Futbol Takımı’nda devamlı forma giyebilmek için önümüzdeki sezon PTT 1. Lig’de mücadele edecek İstanbul Büyükşehir Belediye Spor’dan ayrılmak istediğini belirtti.

Vişça,  yaptığı açıklamada, İBB’nin Spor Toto Süper Lig’den düşmesinin ardından zor günler geçirdiğini, yaşadığı sakatlıklar nedeniyle takım arkadaşlarına tam anlamıyla yardım edemediğini söyledi.

İBB’de forma giyerken, çocukluk hayali olan Bosna Hersek A Milli Futbol Takımı’nda oynama şansını yakaladığını dile getiren Vişça, bu fırsatı iyi değerlendirmek istediğini söyledi. Vişça, “Milli takımda devamlı forma giyebilmek için İBB’den ayrılmak istiyorum” dedi.

Öte yandan, bazı Türk, İtalyan ve Fransız kulüplerinden transfer teklifleri aldığını bildiren Vişça, bu kulüplerin isimlerini şimdilik açıklamak istemediğini ifade etti.

Vişça, İBB yönetiminin ise gelecek sezon yeniden Spor Toto Süper Lig’e çıkabilmek için kendisini takımda tutmak istediğini öne sürerek, bu konunun henüz netlik kazanmadığını kaydetti.

“LETONYA’YI YENİP, KAPIYI BİRAZ DAHA ARALACAĞIZ”

2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu’nda mücadele eden Bosna Hersek’in, 7 Haziran’da Letonya’yla oynayacağı maçın aday kadrosuna davet edilen Vişça, şunları söyledi:

“Kendi evimizde Yunanistan’a karşı aldığımız galibiyetin ardından, 2014 Dünya Kupası’na doğrudan katılma anlamında önemli bir adım attık. Ancak her şey bitmiş değil, bu nedenle adım adım, dikkatlice asıl hedefimize doğru ilerlemeliyiz. Riga’da oynayacağımız Letonya karşılaşmasına kadar tüm takım arkadaşlarımın sağlığına kavuşmasını diliyorum. Letonya’yı yenip, Brezilya’nın kapısını biraz daha aralayacağımıza inanıyorum.”