SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, “Hedefimiz bu büyük takımı iyi bir aile ortamı oluşturup, daha iyi başarılar yakalama adına mücadele etmemizdir” dedi.

Hafta sonunda yapılan genel kurulda başkanlığa seçilen İbrahim Hacıosmanoğlu ve yeni yönetim kurulu için Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde devir teslim töreni yapıldı.

Hacıosmanoğlu ve bazı yöneticilerin yaklaşık 20 dakika gecikmesi üzerine eski kulüp asbaşkanı Nevzat Şakar ve beraberindeki eski yöneticiler mazbata törenine katılmadan tesislerden ayrıldılar.

Şakar, yönetim kurulu odasından ayrılırken gazetecilere yaptığı açıklamada, ” Olağanüstü genel kurulda yönetime seçilen İbrahim Hacıosmanoğlu ve arkadaşlarını kutluyorum. Hepsine başarılar diliyorum. Biz kulübün her zaman yanındayız. Bütün herkese kurullara, divanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Törene katılan genel kurul divan başkanı Suat Hacısalihoğlu, genel kurul sonrasında divan olarak görevi yeni yönetime devretmek üzere toplanıldığını belirterek, “Bugünden itibaren görev, yeni yönetim kurulu başkanı ve üyeleriyle devam edecektir. Bütün inancımız ve güvencimizle yeni yönetim kuruluna başarılar dilyoruz. Türk futboluna yeni hedefler koyarak camiamızı en üst seviyeye taşıyacaklarına inancımız ve güvenimizle görevi kendilerine teslim ediyoruz” diye konuştu..

Başkan Hacıosmanoğlu ise Trabzonspor’un büyük bir takım olduğunu ifade ederek, “Trabzonspor, dünyada da büyük takımdır. Türkiye’de ilk sefer yenilmez denen dünyanın dev takımlarını yenip Türkiye’nin gururu olmuştur. Hedefimiz bu büyük takımı iyi bir aile ortamı oluşturup daha iyi başarılar yakalama adına mücadele etmemizdir. Bu konuda bugüne kadar sergilediğimiz tutum ve davranışları Trabzonspor Kulübü’ne yakışır şekilde eyleme dönüştürme zamanıdır” dedi.

Camianın birlik ve bütünlüğe ihtiyacı bulunduğunu söyleyen Hacıosmanoğlu, öyle devam etti:

“Biz Trabzonspor’un başkanı olabiliriz ama Trabzonspor sevdalılarının da ahlaklı Türk futbol ailesinin hizmetkarı olarak çalışma durumunda olduğumuzu biliyoruz ve bu anlayışla kulübümüzün başarıları yakalaması adına önce ilkeli duruş, sonra sportif başarıyı peşinden yakalaycağımıza eminiz. Bu konuyla ilgili özveriyle çalışıp Trabzonspor’un özlenen beklenen hedeflere Allah’ın izniyle taşıyacağız. 67. kongrenin Trabzonspor’a hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Konuşmaların ardından Hacısilahoğlu, mazbatayı kulüp başkanı Hacıosmanoğlu’na verdi. Devir teslim töreninin ardından yeni yönetim kurulu Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Yayınlanma Tarihi:13:30,