SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray, yabancı transferinde TFF'nin yabancı sınırlamasına takılmaya devam ediyor… 2010 yılında yayınlanan TFF talimatnamesine göre takımlar sahada en fazla 6 yabancı futbolcu, yedek kulübesinde 2, tribünde ise yine 2 yabancı futbolcu bulundurabiliyor. Geçen yıl yayınlanan kural gereği, 2012 yılındaki kulüplerin transfer ve tescil dönemleri içerisinde olmak kaydı ile istedikleri sayıda yabancı uyruklu futbolcu ile sözleşme imzalayabilmelerine izin veriliyordu. 2013 yılı itibariyle transfer ve tescil döneminde attırılacak imza sayısının 10 ile sınırlandırılması planlanmıştı.

Geçen  sezondan belli olan bu kural, şimdi Türkiye ve Avrupa'da zirveyi hedefleyen Galatasaray'a ayakbağı oluyor. Sözleşme süresi sona eren Melo ve Ujfalusi hariç, Chedjou dahil 10 yabancısı bulunan sarı-kırmızılılarda Melo'nun takımda kalıp kalmayacağı; Ujfalusi'nin ise futbola devam edip etmeyeceği henüz netlik kazanmadı.

CULIO,ELMANDER,RIERA

Teknik heyetin yeni transferler için gözden çıkarmasını beklediği ilk isimler son iki sezondur Ordu ve Mersin'de kiralık oynayan Culio, bu sezon pek şans bulamayan Elmander ve Riera… İkili için yurt içi ve yurt dışından gelen teklifler değerlendirilirken Riera'nın memleketi İspanya'dan ciddi talipleri var.

SOL BEK GELİRSE…

Chedjou transferini bitiren Aslan'da öncelikli hedef sol bek… Bu mevki için favori isim Fluminense'den Carlinhos, plase ise Valencia'nın Fransız oyuncusu Jeremy Mathieu… İki isimden birine imza attırılması durumunda önce Arjantinli oyuncu Culio ile yolların resmen ayrılması planlanıyor…